Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2024-02-12

Nowy impuls na rynku ubezpieczeń

Ubezpieczenia wzajemne nabierają rozpędu. Grupa PZU poszerza się o nowe towarzystwa, a należący do niej TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych inicjuje projekt na rzecz ubezpieczeniowej ochrony energetyki jądrowej w Polsce. – Nie boimy się najtrudniejszych wyzwań – deklaruje prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.

TUW PZUW rozrasta się na rynku. Początek roku przyniósł jednocześnie włączenie do Grupy PZU nowych towarzystw ubezpieczeń wzajemnych, Polskiego Gazu TUW i Polskiego Gazu TUW na Życie. Co to w praktyce oznacza?

To ważny dla rynku sygnał, że wzajemność w ubezpieczeniach, zwłaszcza w ubezpieczeniach korporacyjnych, się sprawdza. Ten koncept działa już od dawna w USA, Japonii, Wielkiej Brytanii czy w krajach tzw. starej Unii. I jest przestrzeń, żeby rozwijał się u nas. Przed wojną ubezpieczenia wzajemne obejmowały dwie trzecie polskiego rynku. Kilkadziesiąt lat PRL-u doprowadziło do ich zapomnienia. Zaczęły się odradzać w latach 90., a kiedy powoływaliśmy TUW PZUW, obejmowały ok. 4 proc. rynku ubezpieczeń majątkowych, teraz – ponad 6 proc.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00