Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Ustaw rok 1997 nr 55 poz. 354
Wersja aktualna od 2024-05-07
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 1997 nr 55 poz. 354
Wersja aktualna od 2024-05-07
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ

z dnia 9 maja 1997 r.

w sprawie praw i obowiązków pracowniczych, zasad wynagradzania, wzorów oznak, legitymacji służbowej, odznaki służbowej i umundurowania strażników Państwowej Straży Rybackiej oraz wzoru oznaki i legitymacji strażnika Społecznej Straży Rybackiej

(ostatnia zmiana: Dz.U. z 2024 r., poz. 606)   Pokaż wszystkie zmiany

Na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym (Dz. U. Nr 21, poz. 91, z 1988 r. Nr 19, poz. 132, z 1989 r. Nr 35, poz. 192, z 1990 r. Nr 34, poz. 198 oraz z 1996 r. Nr 106, poz. 496 i Nr 128, poz. 602) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Strażnicy Państwowej Straży Rybackiej] Strażnikami Państwowej Straży Rybackiej, zwanymi dalej „strażnikami”, są:

1) komendant wojewódzki,

1a) [1] główny księgowy,

2) zastępca komendanta wojewódzkiego,

3) komendant posterunku,

4) starszy strażnik,

5) strażnik,

6) młodszy strażnik.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Pełnienie obowiązków] Strażnik powinien pełnić swoje obowiązki w sposób zapewniający sprawne i prawidłowe wykonywanie zadań Państwowej Straży Rybackiej, przejawiać szczególną troskę o ochronę przyrody i środowiska naturalnego, a w szczególności powiadamiać właściwe organy o zauważonych zanieczyszczeniach wód.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Miesięczne wynagrodzenie zasadnicze] 1. Miesięczne wynagrodzenie zasadnicze strażników ustala się według miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla takich samych kategorii zaszeregowania pracowników urzędów terenowych organów administracji rządowej.

2. [2] Komendantowi wojewódzkiemu, głównemu księgowemu, zastępcy komendanta wojewódzkiego i komendantowi posterunku przysługuje dodatek funkcyjny.

3. Ustala się:

1) tabelę stanowisk, zaszeregowań i wymagań kwalifikacyjnych strażników, stanowiącą załącznik nr 1 do rozporządzenia,

2) tabelę stawek dodatku funkcyjnego, określonych w relacji procentowej do najniższego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego w I kategorii zaszeregowania pracowników urzędów terenowych organów administracji rządowej, stanowiącą załącznik nr 2 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Dodatki funkcyjne] 1. Strażnikowi może być przyznany dodatek za używanie własnego samochodu osobowego, motocykla lub motoroweru do celów służbowych według zasad określonych przepisami szczególnymi.

2. Strażnikowi pełniącemu w czasie wykonywania czynności służbowych dodatkowo funkcję motorzysty łodzi motorowej przysługuje dodatek w wysokości do 10% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

3. Strażnikowi pełniącemu w czasie wykonywania czynności służbowych dodatkowo funkcję kierowcy samochodu służbowego przysługuje dodatek w wysokości do 10% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

4. Strażnikowi, któremu powierzono przewodnictwo psa służbowego, przysługuje dodatek w wysokości do 5% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

5. [3] Strażnikowi pełniącemu w czasie wykonywania czynności służbowych dodatkowo funkcję operatora bezzałogowego statku powietrznego przysługuje dodatek w wysokości do 5 % miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Fundusz premiowy] W ramach posiadanych środków na wynagrodzenia tworzy się fundusz premiowy; wysokość funduszu premiowego oraz zasady przyznawania premii określa zakładowy regulamin premiowania.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Fundusz nagród] 1. Tworzy się fundusz nagród, z przeznaczeniem na nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, w wysokości 3% planowanych wynagrodzeń osobowych.

2. Fundusz nagród, o którym mowa w ust. 1, może być podwyższany w ramach posiadanych środków na wynagrodzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Dodatek za wieloletnią pracę] 1. Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę, określonego w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych (Dz. U. Nr 31, poz. 214, z 1984 r. Nr 35, poz. 187, z 1988 r. Nr 19, poz. 132, z 1989 r. Nr 4, poz. 24, Nr 34, poz. 178 i 182, z 1990 r. Nr 20, poz. 121, z 1991 r. Nr 55, poz. 234, Nr 88, poz. 400 i Nr 95, poz. 425, z 1992 r. Nr 54, poz. 254 i Nr 90, poz. 451, z 1994 r. Nr 136, poz. 704, z 1995 r. Nr 132, poz. 640 oraz z 1996 r. Nr 89, poz. 402 i Nr 106, poz. 496), zwanej dalej „ustawą”, wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia, z zastrzeżeniem ust. 3.

2. Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę wlicza się także inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

3. W wypadku gdy praca w Państwowej Straży Rybackiej stanowi dodatkowe zatrudnienie, prawo do dodatku za wieloletnią pracę ustala się odrębnie dla każdego stosunku pracy; do okresu dodatkowego zatrudnienia nie podlegają zaliczeniu okresy zatrudnienia podstawowego.

4. Dodatek za wieloletnią pracę przysługuje strażnikowi za dni, za które otrzymuje wynagrodzenie, oraz za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby bądź konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny, za które strażnik otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenie lub zasiłek z ubezpieczenia społecznego.

5. Dodatek za wieloletnią pracę jest wypłacany w terminie wypłaty wynagrodzenia:

1) począwszy od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym strażnik nabył prawo do dodatku lub wyższej stawki dodatku, jeżeli nabycie prawa nastąpiło w ciągu miesiąca,

2) za dany miesiąc, jeżeli nabycie prawa do dodatku lub wyższej stawki dodatku nastąpiło pierwszego dnia miesiąca.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Prawo do nagrody jubileuszowej] 1. Do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej, określonej w art. 23 ust. 1 ustawy, wlicza się wszystkie poprzednie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.

2. W razie równoczesnego pozostawania więcej niż w jednym stosunku pracy, do okresu pracy uprawniającego do nagrody jubileuszowej wlicza się jeden z tych okresów.

3. Strażnik nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody.

4. Strażnik jest obowiązany udokumentować swoje prawo do nagrody jubileuszowej, jeżeli w jego aktach osobowych brak jest odpowiedniej dokumentacji.

5. Wypłata nagrody jubileuszowej powinna nastąpić niezwłocznie po nabyciu przez strażnika prawa do tej nagrody.

6. Podstawę obliczania nagrody jubileuszowej stanowi wynagrodzenie przysługujące strażnikowi w dniu nabycia prawa do tej nagrody, a jeżeli dla strażnika jest to korzystniejsze - wynagrodzenie przysługujące mu w dniu jej wypłaty. Jeżeli strażnik nabył prawo do nagrody jubileuszowej będąc zatrudniony w innym wymiarze czasu pracy niż w dniu jej wypłaty, podstawę obliczania tej nagrody stanowi wynagrodzenie przysługujące strażnikowi w dniu nabycia prawa do nagrody. Nagrodę jubileuszową oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

7. W razie ustania stosunku pracy w związku z przejściem na rentę inwalidzką lub emeryturę strażnikowi,któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę tę wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy.

8. Jeżeli w dniu wejścia w życie przepisów wprowadzających zaliczalność do okresów uprawniających do nagrody jubileuszowej okresów nie podlegających dotychczas wliczeniu strażnikowi upływa okres uprawniający go do dwóch lub więcej nagród, wypłaca się tylko jedną nagrodę jubileuszową - najwyższą.

9. Strażnikowi, który w dniu wejścia w życie przepisów, o których mowa w ust. 8, ma okres dłuższy niż wymagany do nagrody jubileuszowej danego stopnia, a w ciągu 12 miesięcy od tego dnia upłynie okres uprawniający go do nabycia nagrody jubileuszowej wyższego stopnia, nagrodę jubileuszową niższą wypłaca się w pełnej wysokości, a w dniu nabycia prawa do nagrody jubileuszowej wyższej - różnicę między kwotą nagrody jubileuszowej wyższej a kwotą nagrody jubileuszowej niższej.

10. Przepisy ust. 8 i 9 mają odpowiednie zastosowanie, w razie gdy w dniu, w którym strażnik udokumentował swoje prawo do nagrody jubileuszowej, był uprawniony do nagrody jubileuszowej wyższego stopnia oraz w razie gdy strażnik prawo to nabędzie w ciągu 12 miesięcy od tego dnia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Jednorazowa odprawa pieniężna] 1. Przy ustalaniu okresów pracy i innych okresów uprawniających do jednorazowej odprawy pieniężnej, określonej w art. 28 ust. 1 ustawy, stosuje się zasady obowiązujące przy ustalaniu okresów uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę.

2. Jednorazową odprawę pieniężną oblicza się według zasad obowiązujących przy ustalaniu ekwiwalentu pieniężnego za urlop wypoczynkowy.

3. Strażnik, który otrzymał jednorazową odprawę pieniężną, nie może ponownie nabyć do niej prawa.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.[Czas pracy w porze nocnej] 1. Za czas pracy w porze nocnej strażnikowi przysługuje dodatek do wynagrodzenia w wysokości 20% godzinowej stawki wynagrodzenia zasadniczego.

2. Dodatek do wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1, nie może być niższy od wynagrodzenia ustalonego na podstawie art. 137 § 2 Kodeksu pracy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.[Strażnicy zatrudnieni w niepełnym wymiarze czasu pracy] Strażnikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy przysługują wszystkie składniki wynagrodzenia w wysokości proporcjonalnej do wymiaru czasu pracy określonego w umowie o pracę.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12.[Godzinowa stawka wynagrodzenia zasadniczego] Godzinową stawkę wynagrodzenia zasadniczego wynikającego z osobistego zaszeregowania strażnika ustala się dzieląc miesięczną stawkę wynagrodzenia przez liczbę godzin pracy przypadających do przepracowania w danym miesiącu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13.[Umundurowanie, oznaka służbowa i oznaki stanowisk służbowych] 1. Umundurowanie strażnika jest koloru ciemnozielonego, oznaki stanowisk koloru srebrnego na zielonym tle, obuwie, pas i rękawiczki koloru brązowego, koszula koloru brązowego, otok na czapce koloru ciemnozielonego i krawat koloru zielonego.

2. Oznaka służbowa strażnika Państwowej Straży Rybackiej jest wykonana z zielonej tkaniny haftowanej srebrną nicią i naszyta na lewym przedramieniu rękawa munduru i kurtki.

3. Odznaka służbowa strażnika Państwowej Straży Rybackiej używana w czasie wykonywania obowiązków służbowych w ubiorze cywilnym jest wykonana z płytki metalowej z zapinką i powinna być przypinana do zewnętrznej, lewej górnej części ubioru.

4. Oznaka strażnika Społecznej Straży Rybackiej jest wykonana z płytki metalowej koloru srebrnego z zapinką i powinna być przypinana do zewnętrznej, lewej górnej części ubioru.

5. Wzory umundurowania, oznaki służbowej i oznak stanowisk służbowych strażników Państwowej Straży Rybackiej określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.

6. [4] Wzór odznaki służbowej i legitymacji służbowej strażnika Państwowej Straży Rybackiej określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.

7. Wzór oznaki i legitymacji strażnika Społecznej Straży Rybackiej określa załącznik nr 5 do rozporządzenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14.[Wymagane kwalifikacje w zakresie wykształcenia] Strażnicy, którzy w dniu wejścia w życie rozporządzenia nie posiadają wymaganych kwalifikacji w zakresie wykształcenia, mogą być przeszeregowani tylko w ramach zajmowanego stanowiska.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15.[Przepisy uchylone] W związku z art. 80 ustawy z dnia 30 maja 1989 r. o zmianie upoważnień do wydawania aktów normatywnych (Dz. U. Nr 35, poz. 192) traci moc, w terminach określonych odpowiednio w § 16, rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 lipca 1985 r. w sprawie praw i obowiązków pracowniczych, zasad wynagradzania, wzorów oznak i umundurowania strażników Państwowej Straży Rybackiej oraz wzoru oznaki i legitymacji strażnika Społecznej Straży Rybackiej (Dz. U. Nr 44, poz. 212).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 16.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 kwietnia 1997 r., z wyjątkiem § 1, 2, 13 i 14, które wchodzą w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Załączniki do rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Gospodarki
Żywnościowej 2 dnia 9 maja 1997 r. (poz. 354)

Załącznik nr 1

TABELA STANOWISK, ZASZEREGOWAŃ I WYMAGAŃ KWALIFIKACYJNYCH STRAŻNIKÓW PAŃSTWOWEJ STRAŻY RYBACKIEJ [5]

Lp.

Stanowisko

Kategoria zaszeregowania

Stawka dodatku funkcyjnego do

Wymagane kwalifikacje

wykształcenie

liczba lat pracy

1

Komendant wojewódzki

XVII–XXI

8

wyższe

5

2

Główny księgowy

XVII–XX

7

określone odrębnymi przepisami

3

Zastępca komendanta wojewódzkiego

XVI–XX

7

wyższe

4

średnie średnie branżowe

5

4

Komendant posterunku

XIV–XVIII

5

średnie średnie branżowe

5

5

Starszy strażnik

VII–XVI

średnie średnie branżowe

2

zasadnicze zawodowe zasadnicze branżowe

4

6

Strażnik

V–XIII

zasadnicze zawodowe zasadnicze branżowe

2

7

Młodszy strażnik

III–X

zasadnicze zawodowe zasadnicze branżowe

Załącznik nr 2

TABELA STAWEK DODATKU FUNKCYJNEGO

Stawka dodatku funkcyjnego

Procent najniższego wynagrodzenia*)

1

2

1

do 35

2

do 50

3

do 65

4

do 80

5

do 95

6

do 110

7

do 125

8

do 150

*) Przez najniższe wynagrodzenie rozumie się najniższe wynagrodzenie zasadnicze w I kategorii zaszeregowania pracowników urzędów terenowych organów administracji rządowej.

Załącznik nr 3

WZORY UMUNDUROWANIA I OZNAK SŁUŻBOWYCH STRAŻNIKÓW PAŃSTWOWEJ STRAŻY RYBACKIEJ

Czapka letnia

infoRgrafika

infoRgrafika

Czapka zimowa

infoRgrafika

infoRgrafika

Czapka polowa

infoRgrafika

infoRgrafika

Mundur gabarydowy

infoRgrafika

infoRgrafika

Mundur polowy

infoRgrafika

infoRgrafika

Kurtka i spodnie zimowe

infoRgrafika

infoRgrafika

Kurtka letnia

infoRgrafika

WZÓR OZNAKI SŁUŻBOWEJ STRAŻNIKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY RYBACKIEJ

SKALA 1:1

infoRgrafika

nazwa miasta wojewódzkiego

WZÓR OZNAKI SŁUŻBOWEJ STRAŻNIKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY RYBACKIEJ

infoRgrafika

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

Nowy fragment
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 4

WZÓR ODZNAKI SŁUŻBOWEJ I LEGITYMACJI SŁUŻBOWEJ STRAŻNIKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY RYBACKIEJ

WZÓR ODZNAKI SŁUŻBOWEJ STRAŻNIKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY RYBACKIEJ [6]

infoRgrafika

Odznaka służbowa strażnika – jest wykonana ze stopu metali, ma kształt koła o średnicy 60 mm, z obwódką w kolorze srebrnym. W centralnym miejscu odznaki, w wyodrębnionym srebrną obwódką kole, na czerwonym tle znajduje się biały wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej. Całość otacza ciemnozielony otok z majuskułowym napisem w kolorze srebrnym: „PAŃSTWOWA STRAŻ RYBACKA”, przerwany dołem prostokątem ze srebrnym, ciemniejszym obramowaniem i srebrnym, jaśniejszym tłem. Dolne kąty prostokąta stykają się z wewnętrzną krawędzią srebrnej obwódki koła. W prostokąt są wpisywane cyfry arabskie w kolorze czarnym: dwie pierwsze cyfry oznaczają numer województwa, a po ukośniku w kolorze czarnym kolejne cyfry arabskie wskazują numer indywidualny strażnika.

WZÓR LEGITYMACJI SŁUŻBOWEJ STRAŻNIKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY RYBACKIEJ

AWERS

REWERS

infoRgrafika

infoRgrafika

1. Legitymacja służbowa strażnika Państwowej Straży Rybackiej ma formę karty identyfikacyjnej w formacie ID-1 o wymiarach 85,60 × 53,98 mm, wykonanej z poliwęglanu.

2. Wykaz zabezpieczeń przed fałszerstwem:

1) tło giloszowe wykonane w technice druku irysowego;

2) druk reliefowy;

3) mikrodruki;

4) linie giloszowe oraz teksty w polu zdjęcia;

5) zastosowanie farby aktywnej w promieniowaniu ultrafioletowym;

6) oznaczenie indywidualne nanoszone w procesie produkcji dokumentu.

3. W lewej górnej części awersu legitymacji służbowej strażnika Państwowej Straży Rybackiej znajduje się miejsce na wizerunek twarzy strażnika Państwowej Straży Rybackiej, który jest przedstawiany w kolorze czarno-białym, w taki sposób, że twarz zajmuje 70–80 % pola przeznaczonego na wizerunek strażnika, sporządzony na podstawie fotografii o wymiarach 35 × 45 mm. Fotografia powinna być wykonana na jednolitym jasnym tle, posiadać dobrą ostrość, przedstawiać osobę bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost, z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.

4. Na awersie legitymacji służbowej strażnika Państwowej Straży Rybackiej umieszcza się:

1) nazwę miasta wojewódzkiego;

2) dane określające:

a) nr legitymacji, stanowiący numer służbowy strażnika, który składa się z czterech cyfr – 00/00 (nr województwa / numer indywidualny strażnika),

b) nr dokumentu, który składa się z czterech cyfr – 0000,

c) imię,

d) nazwisko,

e) stanowisko służbowe.

5. Na rewersie legitymacji służbowej strażnika Państwowej Straży Rybackiej umieszcza się:

1) napisy:

a) ważna do,

b) wydana przez;

2) adnotację o treści:

„W przypadku znalezienia legitymacji należy zwrócić ją do najbliższej jednostki Państwowej Straży Rybackiej lub Policji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Opcje

Nowy fragment
ZAMKNIJ close

Alerty

Załącznik nr 5

WZÓR OZNAKI STRAŻNIKA SPOŁECZNEJ STRAŻY RYBACKIEJ [7]

infoRgrafika

SKALA 1:1

numer legitymacji strażnika

WZÓR LEGITYMACJI STRAŻNIKA SPOŁECZNEJ STRAŻY RYBACKIEJ

AWERS

infoRgrafika

REWERS

infoRgrafika

WZÓR NADRUKU HOLOGRAMU

infoRgrafika

1. Legitymacja strażnika Społecznej Straży Rybackiej ma formę karty identyfikacyjnej w formacie ID-1 o wymiarach 85,60 × 53,98 mm. Blankiet wykonany jest z polichlorku winylu (PVC) o właściwościach fizykochemicznych zgodnych z normą ISO/IEC 7810 w zakresie wymagań dla kart identyfikacyjnych w formacie ID-1.

2. Poddruk blankietu legitymacji jest wykonany w technice cyfrowej lub offsetowej w standardzie CMYK (4 + 4) – na awersie i rewersie. Po procesie personalizacji karta jest chroniona zewnętrzną folią laminacyjną.

3. W procesie zadrukowywania blankietu legitymacji (poddruk cyfrowy lub offsetowy) są nanoszone następujące elementy:

1) poddruk blankietu legitymacji z tłem giloszowym jest wykonany w technice cyfrowej lub offsetowej. Kolory użyte w projekcie i drukowane to:

C-80 M-9 Y-88 K-60, C-28 M-4 Y-31 K-21, C-23 M-3 Y-25 K-17, C-0 M-0 Y-0 K-0, C-26 M-11 Y-14 K-4, C-87 M-38 Y-48 K-13,

a) wypełnienie tonalne liniowe:

od koloru C-28 M-4 Y-31 K-21 do koloru C-80 M-9 Y-88 K-60,

b) gilosze w kolorach:

od koloru C-57 M-0 Y-18 K-0 do koloru C- 85 M-31 Y-42 K-5,

c) gilosze w kolorach:

od koloru C-58 M-0 Y-19 K-0 do koloru C-80 M-26 Y-38 K-4,

d) na awersie na dwóch paskach w kolorach C-23 M-3 Y-25 K-17 oraz C-26 M-11 Y-14 K-4 przebiegających przez całą szerokość legitymacji tekst „SPOŁECZNA STRAŻ RYBACKA” w kolorze białym o modulowanej wielkości czcionki Century Gothic Bold,

e) na awersie logo Społecznej Straży Rybackiej w kształcie owalu – w odległości 3,6 mm od prawej krawędzi legitymacji (±1 mm) i 7 mm od górnej krawędzi legitymacji (±1 mm), w kolorach:

– tekst „SPOŁECZNA STRAŻ RYBACKA” – C-0 M-0 Y-0 K-10,

– wizerunek ryby – C-0 M-0 Y-0 K-10,

– tło – C-0 M-0 Y-0 K-50, C-0 M-0 Y-0 K-70, C-65 M-55 Y-51 K-52, C-64 M-54 Y-51 K-51,

f) w tle kształt ryby pobranej z logo Społecznej Straży Rybackiej składający się z nałożonych na siebie krzywych w kolorach: C-85 M-31 Y-42 K-5, C-57 M-0 Y-18 K-0, C-26 M-11 Y-14 K-4. Obrys kształtu w kolorze białym o grubości 0,5 pkt,

g) w tle litery SSR w kolorze C-26 M-11 Y-14 K-4 składające się dodatkowo z nałożonych na siebie krzywych w kolorach: C-85 M-31 Y-42 K-5, C-57 M-0 Y-18 K-0, C-80 M-9 Y-88 K-60. Obrys kształtu w kolorze białym o grubości 0,5 pkt;

2) pole zdjęcia na awersie – 6 mm od lewej krawędzi legitymacji (±1 mm) i 19 mm od górnej krawędzi legitymacji (±1 mm) – o wymiarach 26 × 21 mm, jest przeznaczone na umieszczanie czarno-białego zdjęcia (w rozdzielczości co najmniej 300 dpi).

4. Legitymacja strażnika Społecznej Straży Rybackiej zawiera:

1) na awersie napisy:

a) „SPOŁECZNA” – w odległości 4 mm od lewej krawędzi legitymacji (±1 mm) i 3,4 mm od górnej krawędzi legitymacji (±1 mm) – w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic Bold 15,9 pkt z białym konturem o szerokości 0,27 mm,

b) „STRAŻ RYBACKA” – w odległości 4 mm od lewej krawędzi legitymacji (±1 mm) i 7,8 mm od górnej krawędzi legitymacji (±1 mm) – w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic Bold 13,6 pkt z białym konturem o szerokości 0,27 mm,

c) „NR LEGITYMACJI” – w odległości 4,7 mm od lewej krawędzi legitymacji (±1 mm) i 14,8 mm od górnej krawędzi legitymacji (±1 mm) – w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic Bold 5 pkt, z białym konturem o szerokości 0,18 mm,

d) „IMIĘ”, „NAZWISKO”, „ORGAN WYDAJĄCY”, „DATA WYDANIA” – w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic Bold 5 pkt z białym konturem o szerokości 0,09 pkt,

e) zwrot „JEST STRAŻNIKIEM SPOŁECZNEJ STRAŻY RYBACKIEJ POWIATU” – w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic Bold 7 pkt;

2) na awersie nanoszone w procesie personalizacji następujące dane:

a) numer jednostkowy legitymacji umieszczony w odległości 21,8 mm od lewej krawędzi legitymacji (±1 mm) i 14,2 mm od górnej krawędzi legitymacji (±1 mm), w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic Bold 9 pkt, składający się z siedmiu cyfr – 00/00/000 (nr województwa / nr powiatu / nr indywidualny strażnika),

b) imię i nazwisko – w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic Bold 8 pkt,

c) nazwa powiatu, w którym osoba otrzymująca legitymację jest strażnikiem – w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic 7 pkt,

d) organ wydający – w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic Bold 6,5 pkt, zwrot rozbity na 2 wiersze,

e) data wydania – w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic Bold 7 pkt;

3) na rewersie umieszczony napis:

a) w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic Bold Kursywa 4,8 pkt, z białym konturem o szerokości 0,09 pkt o treści:

„Na podstawie art. 25 ust. 1 w zw. z art. 23 pkt 1–3 i 4 lit. b ustawy z dnia 18 kwietnia 1985 roku o rybactwie śródlądowym strażnik Społecznej Straży Rybackiej jest uprawniony do:

1) kontroli dokumentów uprawniających do połowu ryb u osób dokonujących połowu oraz dokumentów stwierdzających pochodzenie ryb u osób przetwarzających lub wprowadzających ryby do obrotu;

2) kontroli ilości masy i gatunków odłowionych ryb, przetwarzanych lub wprowadzanych do obrotu oraz przedmiotów służących do ich połowu;

3) zabezpieczenia porzuconych ryb i przedmiotów służących do ich połowu w wypadku niemożności ustalenia ich posiadacza;

4) żądania wyjaśnień i wykonywania czynności niezbędnych do przeprowadzania kontroli, a w wypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa lub wykroczenia do odebrania za pokwitowaniem ryb i przedmiotów służących do ich połowu, z tym że ryby należy przekazać za pokwitowaniem uprawnionemu do rybactwa, a przedmioty zabezpieczyć.”,

b) w kolorze czarnym, krój czcionki Century Gothic Bold Kursywa 4,8 pkt, z białym konturem o szerokości 0,09 pkt o treści:

„Legitymacja ważna na rok:”.

5. Na legitymację nanosi się corocznie, w miejscach oznaczonych, hologram koloru srebrnego o wymiarach 12 × 12 mm i grubości 10 μm, który ulega bezpowrotnemu zniszczeniu przy próbie oderwania od podłoża.

6. Na hologram w sposób trwały i nieusuwalny nanosi się w kolorze czarnym rok ważności legitymacji (na wzorze oznaczony jako XXXX) oraz litery SSR.

[1] § 1 pkt 1a dodany przez § 1 pkt 1 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie praw i obowiązków pracowniczych, zasad wynagradzania, wzorów oznak, legitymacji służbowej, odznaki służbowej i umundurowania strażników Państwowej Straży Rybackiej oraz wzoru oznaki i legitymacji strażnika Społecznej Straży Rybackiej (Dz.U. poz. 606). Zmiana weszła w życie 7 maja 2024 r.

[2] § 3 ust. 2 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie praw i obowiązków pracowniczych, zasad wynagradzania, wzorów oznak, legitymacji służbowej, odznaki służbowej i umundurowania strażników Państwowej Straży Rybackiej oraz wzoru oznaki i legitymacji strażnika Społecznej Straży Rybackiej (Dz.U. poz. 606). Zmiana weszła w życie 7 maja 2024 r.

[3] § 4 ust. 5 dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie praw i obowiązków pracowniczych, zasad wynagradzania, wzorów oznak, legitymacji służbowej, odznaki służbowej i umundurowania strażników Państwowej Straży Rybackiej oraz wzoru oznaki i legitymacji strażnika Społecznej Straży Rybackiej (Dz.U. poz. 606). Zmiana weszła w życie 7 maja 2024 r.

[4] § 13 ust. 6 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie praw i obowiązków pracowniczych, zasad wynagradzania, wzorów oznak, legitymacji służbowej, odznaki służbowej i umundurowania strażników Państwowej Straży Rybackiej oraz wzoru oznaki i legitymacji strażnika Społecznej Straży Rybackiej (Dz.U. poz. 606). Zmiana weszła w życie 7 maja 2024 r.

[5] Załącznik nr 1 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 5 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie praw i obowiązków pracowniczych, zasad wynagradzania, wzorów oznak, legitymacji służbowej, odznaki służbowej i umundurowania strażników Państwowej Straży Rybackiej oraz wzoru oznaki i legitymacji strażnika Społecznej Straży Rybackiej (Dz.U. poz. 606). Zmiana weszła w życie 7 maja 2024 r.

[6] Załącznik nr 4 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 6 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie praw i obowiązków pracowniczych, zasad wynagradzania, wzorów oznak, legitymacji służbowej, odznaki służbowej i umundurowania strażników Państwowej Straży Rybackiej oraz wzoru oznaki i legitymacji strażnika Społecznej Straży Rybackiej (Dz.U. poz. 606). Zmiana weszła w życie 7 maja 2024 r.

[7] Załącznik nr 5 w brzmieniu ustalonym przez § 1 pkt 7 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 kwietnia 2024 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie praw i obowiązków pracowniczych, zasad wynagradzania, wzorów oznak, legitymacji służbowej, odznaki służbowej i umundurowania strażników Państwowej Straży Rybackiej oraz wzoru oznaki i legitymacji strażnika Społecznej Straży Rybackiej (Dz.U. poz. 606). Zmiana weszła w życie 7 maja 2024 r.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00