Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2002 nr 117 poz. 1012
Wersja archiwalna od 2002-08-09 do 2010-01-01
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2002 nr 117 poz. 1012
Wersja archiwalna od 2002-08-09 do 2010-01-01
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA

z dnia 5 lipca 2002 r.

w sprawie warunków i sposobu prowadzenia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko państwowego wojewódzkiego, państwowego powiatowego i państwowego granicznego inspektora sanitarnego.

Na podstawie art. 11 ust. 6 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 1998 r. Nr 90, poz. 575, Nr 106, poz. 668 i Nr 117, poz. 756, z 1999 r. Nr 70, poz. 778, z 2000 r. Nr 12, poz. 136 i Nr 120, poz. 1268, z 2001 r. Nr 11, poz. 84, Nr 29, poz. 320, Nr 42, poz. 473, Nr 63, poz. 634, Nr 125, poz. 1367, Nr 126, poz. 1382 i Nr 128, poz. 1407 i 1408 oraz z 2002 r. Nr 37, poz. 329 i Nr 74, poz. 676) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.[Ogłoszenie o postępowaniu kwalifikacyjnym] 1. Ogłoszenia o postępowaniu kwalifikacyjnym dokonują:

1) Główny Inspektor Sanitarny – na stanowisko państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego,

2) państwowy wojewódzki inspektor sanitarny – na stanowisko państwowego powiatowego i państwowego granicznego inspektora sanitarnego.

2. Ogłoszenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 1, dokonuje się według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do rozporządzenia, w:

1) Głównym Inspektoracie Sanitarnym,

2) stacjach sanitarno-epidemiologicznych właściwego województwa,

3) jednorazowo w dzienniku o zasięgu ogólnokrajowym,

4) na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

3. Ogłoszenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, dokonuje się odpowiednio według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do rozporządzenia na stanowisko państwowego powiatowego inspektora sanitarnego albo według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do rozporządzenia na stanowisko państwowego granicznego inspektora sanitarnego, w:

1) wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej,

2) powiatowych i granicznych stacjach sanitarno-epidemiologicznych właściwego województwa,

3) jednorazowo w dzienniku o zasięgu lokalnym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.[Powołanie komisji kwalifikacyjnej] Komisję kwalifikacyjną, zwaną dalej „komisją”, powołuje:

1) Główny Inspektor Sanitarny – dla przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego,

2) państwowy wojewódzki inspektor sanitarny – dla przeprowadzenia postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko państwowego powiatowego lub państwowego granicznego inspektora sanitarnego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.[Skład komisji powołanej przez Głównego Inspektora Sanitarnego] 1. W skład komisji, o której mowa w § 2 pkt 1, wchodzą:

1) Główny Inspektor Sanitarny lub wskazany przez niego zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego, jako przewodniczący komisji,

i jako członkowie:

2) Dyrektor Generalny Głównego Inspektoratu Sanitarnego,

3) wojewoda,

4) dyrektor komórki organizacyjnej sprawującej obsługę prawną w Głównym Inspektoracie Sanitarnym lub osoba wskazana przez Głównego Inspektora Sanitarnego spośród pracowników Głównego Inspektoratu Sanitarnego,

5) przedstawiciel zakładowej organizacji związkowej, działającej w wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej, a w przypadku gdy w wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej działa więcej niż jedna organizacja związkowa – po jednym przedstawicielu reprezentatywnych związków zawodowych, o których mowa w odrębnych przepisach, działających w wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

2. Termin i miejsce składania ofert na stanowisko państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego określa Główny Inspektor Sanitarny w ogłoszeniu o postępowaniu kwalifikacyjnym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.[Skład komisji powołanej przez państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego] 1. W skład komisji, o której mowa w § 2 pkt 2, wchodzą:

1) państwowy wojewódzki inspektor sanitarny lub jego zastępca, jako przewodniczący komisji,

i jako członkowie:

2) wojewoda,

3) przedstawiciel zakładowej organizacji związkowej, działającej w powiatowej lub granicznej stacji sanitarno-epidemiologicznej, a w przypadku gdy w powiatowej lub w granicznej stacji sanitarno-epidemiologicznej działa więcej niż jedna organizacja związkowa – po jednym przedstawicielu reprezentatywnych związków zawodowych, o których mowa w odrębnych przepisach, działających w powiatowej lub granicznej stacji sanitarno-epidemiologicznej,

4) przedstawiciel Głównego Inspektora Sanitarnego.

2. Termin i miejsce składania ofert na stanowisko państwowego granicznego lub państwowego powiatowego inspektora sanitarnego określa państwowy wojewódzki inspektor sanitarny w ogłoszeniu o postępowaniu kwalifikacyjnym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.[Posiedzenia komisji] 1. Komisja obraduje na posiedzeniach.

2. Posiedzenia komisji prowadzi się, jeżeli w posiedzeniu bierze udział przewodniczący i co najmniej trzech członków, z zastrzeżeniem ust. 3.

3. Dla przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatami na stanowisko państwowego inspektora sanitarnego wymagana jest obecność co najmniej 2/3 składu komisji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.[Osoba niebędąca członkiem komisji, zakaz udziału w postępowaniu kwalifikacyjnym i w składzie komisji] 1. Posiedzenia komisji mogą się odbywać przy udziale osoby niebędącej członkiem komisji, upoważnionej na piśmie przez przewodniczącego komisji do wykonywania określonych czynności techniczno-usługowych.

2. Osoba, o której mowa w ust. 1, nie może być obecna w trakcie głosowania.

3. Osoby biorące udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego nie mogą przystąpić do tego postępowania kwalifikacyjnego.

4. W skład komisji nie może być powołana osoba, która jest małżonkiem lub krewnym albo powinowatym do drugiego stopnia włącznie z osobą, która zgłosiła swoją kandydaturę na stanowisko państwowego inspektora sanitarnego albo pozostaje z nią w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który może budzić uzasadnione wątpliwości co do jej bezstronności.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.[Oferta kandydata na stanowisko państwowego inspektora sanitarnego] 1. Kandydaci na stanowisko państwowego inspektora sanitarnego zgłaszający się do postępowania kwalifikacyjnego składają ofertę zawierającą:

1) kopię dowodu osobistego, zawierającą dane osobowe, zdjęcie i podpis posiadacza, serię i numer dowodu osobistego, nazwę organu wydającego dowód osobisty, datę wydania i, jeżeli jest to możliwe, termin ważności,

2) życiorys i list motywacyjny,

3) odpis dyplomu i inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje,

4) oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie oraz za przewinienia zawodowe,

5) oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w związku z prowadzonym postępowaniem kwalifikacyjnym.

2. W przypadku złożenia oferty drogą pocztową za datę złożenia zgłoszenia uważa się datę stempla pocztowego polskiego urzędu pocztowego.

3. Ofertę niespełniającą warunków, o których mowa w ust. 1, zwraca się niezwłocznie kandydatowi, za potwierdzeniem odbioru, w celu uzupełnienia lub poprawienia.

4. Poprawioną lub uzupełnioną ofertę, przekazaną w ciągu 7 dni od dnia potwierdzenia odbioru, o którym mowa w ust. 3, uważa się za złożoną w terminie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.[Rozmowa kwalifikacyjna] 1. Komisja po zapoznaniu się ze złożonymi dokumentami stwierdza, czy kandydaci spełniają wymagania określone w ustawie z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

2. Z kandydatami spełniającymi wymagania, o których mowa w ust. 1, komisja przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną, w trakcie której kandydat musi wykazać się wiedzą z zakresu zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.[Wyłonienie kandydata na stanowisko państwowego inspektora sanitarnego] 1. Komisja w drodze tajnego głosowania, zwykłą większością głosów, wyłania kandydata na stanowisko państwowego inspektora sanitarnego.

2. Każdemu z członków komisji przysługuje jeden głos.

3. Członek komisji nie może wstrzymać się od głosowania.

4. Jeżeli dwóch lub więcej kandydatów uzyska w trakcie głosowania jednakową liczbę głosów, decydujący głos należy do przewodniczącego komisji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.[Protokół z posiedzenia komisji] Z posiedzeń komisji sporządza się protokół, który podpisują przewodniczący i pozostali członkowie komisji.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.[Nieważność postępowania kwalifikacyjnego] Postępowanie kwalifikacyjne jest nieważne w razie:

1) niespełnienia przez kandydatów wymagań określonych w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej,

2) ujawnienia po zakończeniu postępowania kwalifikacyjnego, że w składzie komisji znalazły się osoby, o których mowa w § 6 ust. 3 i 4, lub w trakcie głosowania była obecna osoba, o której mowa w § 6 ust. 2,

3) naruszenia tajności głosowania.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12.[Stwierdzenie nieważności postępowania kwalifikacyjnego] 1. Stwierdzenia nieważności postępowania kwalifikacyjnego dokonują:

1) Główny Inspektor Sanitarny – na stanowisko państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego,

2) państwowy wojewódzki inspektor sanitarny – na stanowisko państwowego powiatowego lub państwowego granicznego inspektora sanitarnego.

2. Stwierdzenie nieważności postępowania kwalifikacyjnego ogłasza się nie później niż w terminie 14 dni od dnia wyłonienia kandydata przez komisję. Przepis § 1 stosuje się odpowiednio.

3. W razie stwierdzenia nieważności postępowania kwalifikacyjnego, następne postępowanie kwalifikacyjne ogłasza się nie później niż w ciągu miesiąca od dnia stwierdzenia nieważności.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13.[Wejście w życie] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, z wyjątkiem § 1 ust. 1 pkt 2 i ust. 3, § 2 pkt 2, § 4 i § 12 ust. 1 pkt 2 w części dotyczącej państwowych granicznych inspektorów sanitarnych, które wchodzą w życie z dniem 1 stycznia 2003 r.

Minister Zdrowia: M. Łapiński


Załączniki do rozporządzenia Ministra Zdrowia
z dnia 5 lipca 2002 r. (poz. 1012)

Załącznik nr 1

WZÓR

OGŁOSZENIE O POSTĘPOWANIU KWALIFIKACYJNYM NA STANOWISKO
PAŃSTWOWEGO WOJEWÓDZKIEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

infoRgrafika

Załącznik nr 2

WZÓR

OGŁOSZENIE O POSTĘPOWANIU KWALIFIKACYJNYM NA STANOWISKO
PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

infoRgrafika

Załącznik nr 3

WZÓR

OGŁOSZENIE O POSTĘPOWANIU KWALIFIKACYJNYM NA STANOWISKO PAŃSTWOWEGO GRANICZNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO

infoRgrafika

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00