Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2007 nr 150 poz. 1056
Wersja archiwalna od 2007-09-04 do 2010-12-31
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2007 nr 150 poz. 1056
Wersja archiwalna od 2007-09-04 do 2010-12-31
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

Od redakcji: Rozporządzenie zostało uchylone na podstawie art. 119 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. - Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych (Dz.U. Nr 157, poz. 1241, z późn. zm.) oraz zastąpione przez rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 grudnia 2010 r. w sprawie sposobu finansowania zadań realizowanych w ramach międzynarodowej współpracy z zakresu wewnętrznego i więcej …

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 31 lipca 2007 r.

w sprawie sposobu finansowania zadań realizowanych w ramach międzynarodowej współpracy z zakresu wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa, wynikających z umów i porozumień

Na podstawie art. 119 ustawy z dnia 30 czerwca 2005 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 249, poz. 2104, z późn. zm.1)) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.1. Rozporządzenie określa rodzaje oraz sposób finansowania zadań realizowanych przez Ministra Obrony Narodowej, ministra właściwego do spraw wewnętrznych, wojewodów, Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Szefa Agencji Wywiadu, Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Szefa Służby Wywiadu Wojskowego, zwanych dalej „dysponentami”, w ramach międzynarodowej współpracy z zakresu wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa, wynikających z umów i porozumień międzynarodowych, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Przepisów rozporządzenia nie stosuje się w przypadkach określenia sposobu, o którym mowa w ust. 1, w umowach i porozumieniach międzynarodowych.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.Zadaniami, o których mowa w § 1 ust. 1, są:

1) podejmowanie wspólnych przedsięwzięć, w szczególności tworzenie wielonarodowych jednostek lub prowadzenie wspólnych ćwiczeń;

2) realizacja wspólnych zamierzeń inwestycyjnych;

3) utrzymywanie i obsługa infrastruktury;

4) udzielanie wsparcia wojskom obcym;

5) działalność szkoleniowa;

6) współpraca przygraniczna;

7) działania podejmowane w związku z wykonywaniem funkcji Krajowych Władz Bezpieczeństwa w rozumieniu umów o bezpieczeństwie między Rzecząpospolitą Polską a Organizacją Traktatu Północnoatlantyckiego oraz Unią Zachodnioeuropejską.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.1. Zadania, o których mowa w § 1 ust. 1, mogą być finansowane ze środków budżetowych:

1) właściwego dysponenta, wnoszonych jako:

a) wkład do utworzonego wspólnego budżetu,

b) wkłady do wspólnych programów obronnych, w szczególności do Programu Inwestycyjnego Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w Dziedzinie Bezpieczeństwa;

2) jednostek realizujących te zadania, jako ich wydatki, stosownie do wykonywanej przez dany kraj swojej części zadania;

3) właściwego dysponenta, w przypadku przejściowego finansowania zadań, pod warunkiem uzyskania zwrotu poniesionych wydatków.

2. W przypadku przejściowego finansowania zadań ze środków budżetowych otrzymane z tytułu zwrotu wpływy podlegają zarachowaniu na zmniejszenie wydatków właściwego dysponenta w tym samym roku budżetowym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.Wkłady finansowe wniesione na realizację wspólnego budżetu, niewykorzystane do końca roku w ramach zadań określonych w § 1 ust. 1, są wykorzystywane w latach następnych, zgodnie z planami wydatków.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.1. Ze środków właściwych dysponentów mogą być przejściowo ponoszone na rzecz jednostek innych państw wydatki związane z dostarczeniem dóbr i świadczeniem usług.

2. W przypadku dostarczenia dóbr i świadczenia usług przez właściwych dysponentów na potrzeby wojsk obcych, przy równoczesnym korzystaniu z dóbr i usług świadczonych przez wojska obce na rzecz właściwych dysponentów, rozliczenia mogą odbywać się w trybie wzajemnych potrąceń należności. Wpływy z tego tytułu podlegają zarachowaniu zgodnie z zasadą określoną w § 3 ust. 2.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.1. Finansowanie szkoleń odbywających się w ośrodkach szkolenia i szkołach wojskowych, policyjnych, pożarniczych oraz Straży Granicznej obejmuje koszty:

1) eksploatacji i utrzymania obiektu i jego wyposażenia;

2) zakwaterowania i wyżywienia;

3) realizacji procesu dydaktycznego.

2. Wydatki związane z działalnością szkoleniową, o których mowa w ust. 1, ponosi ośrodek szkolenia lub szkoła realizująca szkolenia.

3. Opłaty za szkolenie są wnoszone na rachunek bieżący ośrodka szkolenia lub szkoły i są zaliczane na przychody lub zmniejszenie poniesionych wydatków w tym samym roku budżetowym.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.2)

Prezes Rady Ministrów: J. Kaczyński

1) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2005 r. Nr 169, poz. 1420, z 2006 r. Nr 45, poz. 319, Nr 104, poz. 708, Nr 170, poz. 1217 i 1218, Nr 187, poz. 1381 i Nr 249, poz. 1832 oraz z 2007 r. Nr 82, poz. 560, Nr 88, poz. 587, Nr 115, poz. 791 i Nr 140, poz. 984.

2) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 9 stycznia 2001 r. w sprawie zasad finansowania zadań realizowanych w ramach międzynarodowej współpracy z zakresu wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa, wynikających z umów i porozumień (Dz. U. Nr 4, poz. 31).

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00