Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 8 stycznia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.816.2020.1.WS

Sprzedaż nieruchomości.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 listopada 2020 r. (data wpływu 9 listopada 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sprzedaży nieruchomości – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie sprzedaży nieruchomości.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawczyni jest właścicielem nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem o przeznaczeniu hotelowym (dalej „Nieruchomość”). Budynek został wybudowany przez Wnioskodawczynię w 1990 roku na gruncie oddanym w użytkowanie wieczyste.

Do roku 1996 budynek był wykorzystywany przez Wnioskodawczynię w prowadzonej jednoosobowo działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług hotelowych i gastronomicznych. W tym okresie budynek był wpisany do ewidencji środków trwałych, a odpisy amortyzacyjne były zaliczane przez Wnioskodawczynię do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób fizycznych.

W 1996 r. Wnioskodawczyni zakończyła prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej i zawarła umowę spółki cywilnej, która kontynuowała dotychczasową działalność hotelową. Własność budynku oraz prawo użytkowania wieczystego działki, na której jest on posadowiony, nie zostały jednak wniesione jako wkład do spółki cywilnej. Wnioskodawczyni wniosła do spółki wkład pieniężny, a następnie wkład w postaci prawa używania tej nieruchomości. Umowa spółki cywilnej oraz późniejsza uchwała o wniesieniu wkładu w postaci prawa używania Nieruchomości zostały sporządzone w zwykłej formie pisemnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00