Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.740.2020.3.MJ

preferencyjne opodatkowanie dochodów z praw własności intelektualnej (IP BOX)

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 listopada 2020 r. (data wpływu 20 listopada 2020 r.) uzupełnionym pismem z dnia 8 grudnia 2020 r. (data wpływu 8 grudnia 2020 r.) oraz pismem (data wpływu 29 grudnia 2020 r.), a także pismem z dnia 5 lutego 2021 r. (data wpływu 5 lutego 2021 r.) w odpowiedzi na wezwanie z dnia 26 stycznia 2021 r. Nr 0114-KDIP3-2.4011.740.2020.1.MJ o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box) - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 listopada 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność, posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium RP i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.

Przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest świadczenie usług IT, w szczególności szeroko pojęta działalność programistyczna.

Wnioskodawca od października 2020 roku, na podstawie umowy B2B z kontrahentem realizuje działalność badawczo rozwojową projektując modele aktuarialne. Działalność Wnioskodawcy polega na tworzeniu modeli probabilistycznych, cashflowowych służących do wyceny produktów ubezpieczeniowych, wyceny rezerw, oceny ryzyka związanego z działalnością ubezpieczeniową. Zakodowane modele są wykorzystywane przez użytkownika końcowego między innymi w procesie okresowych raportowań i do oceny wyników firmy. Tworzony przez Wnioskodawcę model probabilistyczny to zakodowany za pomocą wielu zmiennych program obsługiwany przez system (…). Wnioskodawca wskazane wyżej modele programuje w specjalnym systemie do tworzenie modeli aktuarialnych, tj. (…). Tworzone przez Wnioskodawcę modele wykorzystują teorie matematyczne z dziedziny rachunku prawdopodobieństwa, statystyki, matematyki ubezpieczeniowej i finansowej. Rozwijanie tych modeli wymaga umiejętności programistycznych, szerokiej wiedzy z branży ubezpieczeniowej i finansowej oraz solidnej wiedzy teoretycznej z obszaru nauk matematycznych i ekonomicznych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00