Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25 marca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.725.2020.2.MK

Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów: – koszty leasingu: 100% opłat wynikających z umowy leasingu, – koszty przeglądów i napraw (usługi serwisowe wraz z zakupem części zamiennych): 75% poniesionych kosztów, – koszty zakupu paliwa, olejów, wymiany ogumienia i inne bieżące koszty eksploatacyjne związane z utrzymaniem pojazdu: 75% poniesionych kosztów.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 25 listopada 2020 r. (data wpływu 2 grudnia 2020 r.), uzupełnionym w dniu 18 marca 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 18 marca 2021 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca wskazał że prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, rozlicza się w formie podatku liniowego. Wnioskodawca prowadzi książkę przychodów i rozchodów w formie papierowej. Przedmiotem jego działalności jest wycena nieruchomości.

Wnioskodawca korzysta z leasingu operacyjnego - samochód osobowy. Zainteresowany jest podmiotowo zwolniony z podatku od towarów i usług – art. 112 ustawy o podatku od towarów i usług - w związku z tym nie prowadzi ewidencji przebiegu pojazdu, o której mowa w przepisie art. 86a ust. 4 ustawy o podatku od towarów i usług, z uwagi na brak takiego obowiązku dla tak zwanych "nievatowców" (ponieważ zwalnia go z tego art. 86a ust. 5 pkt 2 lit. a ustawy o podatku od towarów i usług).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00