Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 1 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.37.2021.1.AH

czy wydatki poniesione w celu przywrócenia pierwotnej zdolności użytkowej placu można bezpośrednio (a więc nie poprzez odpisy amortyzacyjne) zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1325 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 26 stycznia 2021 r. (data wpływu do tut. Organu 1 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione w celu przywrócenia pierwotnej zdolności użytkowej placu można bezpośrednio (a więc nie poprzez odpisy amortyzacyjne) zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu– jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 01 lutego 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy wydatki poniesione w celu przywrócenia pierwotnej zdolności użytkowej placu można bezpośrednio (a więc nie poprzez odpisy amortyzacyjne) zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu.

We wniosku przedstawiono następujący opis stanu faktycznego:

Wnioskodawca - Sp. z. o.o. prowadzi przewarzającą działalność z zakresu produkcji pojemników metalowych. Spółka na potrzeby swojej działalności wykorzystuje utwardzony plac przyległy do zespołu budynków przemysłowych. Nieruchomość, której częścią jest wspomniany plac spółka nabyła 16.05.2019 r. Plac ma powierzchnię 2 430,5 m2 oraz wyposażony jest w instalacje elektryczne i kanalizacyjne.

Plac jest bardzo intensywnie eksploatowany zarówno przez wózki widłowe, jak i ciężkie samochody ciężarowe przewożące wyroby Wnioskodawcy jak i dostarczające niezbędny towar do produkcji. Na skutek upływu czasu, użytkowania placu i działania warunków atmosferycznych betonowa nawierzchnia z której wykonany był plac uległa znacznemu zniszczeniu. Pojawiły się doły, wykruszenia, pęknięcia, dziury co wpłynęło na awaryjność pracujących pojazdów na tym placu, tj. wózków widłowych i samochodów ciężarowych. Jazda po uszkodzonej nawierzchni stanowiła zagrożenie dla bezpieczeństwa pracowników obsługujących pojazdy poruszające się po uszkodzonej nawierzchni. W związku z czym, Spółka postanowiła wymienić istniejącą powierzchnie betonową na kostkę brukową. Zgodnie z załączoną do wniosku umową z firmą Y. dokonano: naprawy i remontu istniejącej nawierzchni betonowej (wymiana nawierzchni betonowej na kostkę brukowa), rewizji i naprawy instalacji kanalizacyjnej, naprawy i remontu obrzeży, krawężników i innych istniejących elementów infrastruktury.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00