Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.202.2021.1.ABU

opodatkowanie nieodpłatnego przekazania samochodu osobowego stanowiącego środek trwały przedsiębiorstwa do majątku prywatnego podatnika lub członka jego rodziny

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 12 marca 2021 r. (data wpływu 15 marca 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania samochodu osobowego stanowiącego środek trwały na rzecz członków rodziny jednego wspólnika Wnioskodawcy – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 marca 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego przekazania samochodu osobowego stanowiącego środek trwały na rzecz członków rodziny jednego wspólnika Wnioskodawcy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług.

W 2017 roku w oparciu o umowę kupna-sprzedaży spółka (…). nabyła od osób prywatnych samochód osobowy marki (…), rok produkcji 2012. Samochód ten po nabyciu został wprowadzony do ewidencji środków trwałych spółki. Spółka nie posiadała prawa i nie dokonała odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia przedmiotowego pojazdu, gdyż transakcja ta nie podległa opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług. W czasie użytkowania pojazdu przez spółkę nie dokonano w nim żadnych generalnych remontów, modernizacji czy też przekształcenia pojazdu; nie montowano instalacji gazowej, bagażnika samochodowego, felg aluminiowych czy też nie dokonano remontu silnika. Spółka dokonywała odliczenia podatku naliczonego z tytułu standardowo ponoszonych kosztów eksploatacji pojazdu - tj. paliwa, wymiany oleju silnikowego, klocków hamulcowych, płynu hamulcowego, drobnych napraw czy wymiany opon.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00