Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.182.2021.2.JM

Sposób dokumentowania transakcji

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 16 marca 2021 r. (data wpływu), uzupełnionym pismem z 12 maja 2021 r. (data wpływu) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania transakcji – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

16 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie sposobu dokumentowania transakcji.

Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 12 maja 2021 r. (data wpływu) o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe (ostatecznie przedstawiony w uzupełnieniu wniosku).

Sp. z o.o. (dalej jako „Wnioskodawczyni” bądź „Spółka”) prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji i handlu wyrobami stalowymi. Spółka jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT.

Wnioskodawczyni zamierza powierzyć wykonanie wyrobu gotowego innemu podmiotowi (dalej jako „Podwykonawca”). W związku z tym Spółka przekaże Podwykonawcy surowiec – stal w kręgach (waga 100%). Podwykonawca wykona z niego arkusze stalowe na swoich maszynach w zakładzie poza terenem Wnioskodawczyni. Waga wyrobów gotowych będzie odpowiadała ok. 99% wagi powierzonego surowca.

Rezultatem ubocznym wykonania przez Podwykonawcę usługi będzie powstanie odpadu – złomu stalowego. Strony uzgodniły, iż masa odpadu co do zasady nie przekroczy 1% wagi powierzonego surowca. Taka ilość jest typowym efektem stosowanego przez Podwykonawcę procesu technologicznego.

Spółka odbierze wyrób (arkusze stalowe) od Podwykonawcy (99% wagi powierzonego surowca).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00