Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.200.2021.1.MAZ

Opodatkowanie stawką podatku 0% usług związanych z eksportowanymi towarami.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2020 r., poz. 1325, ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 20 kwietnia 2021 r. (data wpływu – 20 kwietnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie opodatkowania stawką podatku 0% usług opisanych w stanie faktycznym – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 kwietnia 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie opodatkowania stawką podatku 0% usług opisanych w stanie faktycznym.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest Spółką realizującą na rzecz swoich klientów usługi związane z obsługą handlingową, w szczególności przygotowaniem przesyłek do eksportu, [obsługą] dokumentacyjną przesyłek lotniczych oraz transportem lotniczym i drogowym towarów. Wnioskodawca posiada magazyn na terenie lotnika w …, gdzie przygotowuje przesyłki do eksportu. Usługa wykonywana przez Wnioskodawcę polega na przyjęciu towaru do magazynu, przygotowaniu towaru do odprawy celnej, zrealizowaniu odprawy celnej, a następnie przygotowaniu przesyłki do transportu lotniczego, w ramach którego przesyłka jest eksportowana poza granice kraju. W zakres usług związanych z obsługą przesyłki (handling) i jej przygotowaniem do eksportu wchodzić mogą: obsługa celna i obsługa dokumentacyjna związana z odprawą celną; obsługa towarów w magazynie, polegająca na załadunku, wyładunku, czy przygotowaniu przesyłek do transportu lotniczego.

Odprawa celna towaru w większości przypadków jest realizowana przez podwykonawców lub we własnym zakresie przez klientów. Usługi związane z obsługą towarów w magazynie, czyli przyjęciem przesyłki, jej przygotowaniem do odprawy celnej, a następnie przygotowaniem przesyłki do transportu lotniczego, realizowane są przez pracowników Wnioskodawcy na terenie magazynu na lotnisku w … . Na terenie tego magazynu przesyłki są rozładowywane, przepakowywane. Jeżeli chodzi o odprawę celną to może ona przebiegać w dwóch wariantach: w pierwszym wariancie towary [są] odprawiane przez agencję celną na terenie magazynu znajdującego się na lotnisku w …; w wariacie drugim towar przyjmowany jest do magazynu Wnioskodawcy już jako odprawiony, odprawa następuje na wcześniejszym etapie (w zakładzie eksportera lub w agencji celnej po drodze na lotnisko) za pośrednictwem agencji celnej. Do magazynu na terenie lotniska towar przyjmowany jest już z dokumentem odprawy celnej (MRN). Pracownik Wnioskodawcy przyjmuje towar do magazynu, dokonuje jego zważenia i zmierzenia, i potwierdza te dane spedycji. Następnie spedycja wysyła listy lotnicze oraz naklejki AWB do oklejenia towaru.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00