Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.163.2021.1.AK

Realizowane przez Wnioskodawcę szkolenia z zakresu wykorzystywania narzędzi i metod związanych z nauczaniem zdalnym adresowane dla nauczycieli mogą korzystać ze zwolnienia z VAT zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 29 lit. c) ustawy jako usługi kształcenia zawodowego lub przekwalifikowania zawodowego finansowane w całości ze środków publicznych.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 1 czerwca 2021 r. (data wpływu 8 czerwca 2021 r.) uzupełnionym pismem z 7 lipca 2021 r. (data wpływu 7 lipca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku świadczonych usług szkoleniowych z zakresu wykorzystania narzędzi i metod związanych z nauczaniem zdalnym, adresowanych dla nauczycieli – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 czerwca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania zwolnienia od podatku świadczonych usług szkoleniowych z zakresu wykorzystania narzędzi i metod związanych z nauczaniem zdalnym, adresowanych dla nauczycieli. Wniosek został uzupełniony pismem z 7 lipca 2021 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny (ostatecznie sformułowany w piśmie z 7 lipca 2021 r.)

W ramach prowadzonej działalności Spółka realizuje cykl szkoleń dla nauczycieli ze Szkół w ramach projektów unijnych realizowanych w ramach osi priorytetowej (…) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa (…) na lata 2014-2020.

Cykl szkoleń ma na celu rozwój zawodowy i przygotowanie nauczycieli do wykorzystania narzędzi i metod związanych z nauczaniem zdalnym. Zakres szkoleń obejmuje: proces instalacji, wdrożenia i obsługi narzędzi (…), w szczególności (…), wykorzystanie sprzętu stanowiącego elementy TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych), e-nauczanie, metodykę nauczania zdalnego, pracę z kamerą. Nabywcą wyżej wymienionych szkoleń jest Województwo (…) NIP: (…). Odbiorcą i Płatnikiem jest jednostka samorządu województwa (…).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00