Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17 sierpnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.470.2020.1.RR

kwalifikacja działalności twórczej (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 maja 2021 r. (data wpływu 20 maja 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kwalifikacji działalności twórczej (pytanie oznaczone we wniosku nr 1) – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 maja 2021 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:

(…) spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej zwana: „Wnioskodawcą”, „Spółką”, (…)) działa w branży informatycznej i zajmuje się działalnością polegającą na tworzeniu oprogramowania. Jest spółką należącą do grupy kapitałowej zależnej od (…) z siedzibą w Stanach Zjednoczonych Ameryki (zwanej dalej: „Grupą (…)”).

Grupa (…) jest globalnym liderem w zakresie tworzenia oprogramowania oraz sprzętu do edycji obrazu i dźwięku. W Polsce posiada centrum rozwoju technologicznego. (…) w ramach swojej działalności zajmuje się tworzeniem i ulepszaniem produktów z następujących linii produktów:

  1. audio (linie produktów do montażu dźwięku; konsole audio (hardware),
  2. wideo – montaż (produkty przeznaczone do montażu wideo, zarówno na rynek profesjonalny, jak i konsumencki),
  3. platforma internetowa do produkcji mediów (infrastruktura w sieci pozwalająca na tworzenie newsów),
  4. grafika do telewizji,
  5. serwery wideo,
  6. (…) (pamięć współdzielona – sprzęt i oprogramowanie).

Przy czym rola Wnioskodawcy sprowadza się wyłącznie do tworzenia oprogramowania (zwanego dalej: „Oprogramowaniem” lub „Programem komputerowym”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00