Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 6 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.431.2021.1.AZ

uznanie otrzymanej dotacji uzyskanej z NFOŚiGW za niestanowiącą podstawy opodatkowania

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 25 maja 2021 r. (data wpływu 2 czerwca 2021 r.) w zakresie uznania, że otrzymane dotacje uzyskane z NFOŚiGW na realizację opisanych w stanie faktycznym przedsięwzięć nie będą stanowiły obrotu, a więc nie będą stanowiły podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

2 czerwca 2021 r. wpłynął ww. wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania, że otrzymane dotacje uzyskane z NFOŚiGW na realizację opisanych w stanie faktycznym przedsięwzięć nie będą stanowiły obrotu, a więc nie będą stanowiły podstawy opodatkowania podatkiem od towarów i usług.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca - (dalej również „Spółka”, „Zakład” lub „S.”) jest podmiotem, którego podstawowym przedmiotem działalności, zgodnie z art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 7 września 2007 r. o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 1821 ze zm. - dalej „Ustawa”), jest prowadzenie likwidacji kopalni, zabezpieczenie kopalń sąsiednich przed zagrożeniem wodnym, gazowym oraz pożarowym, w trakcie i po zakończeniu likwidacji kopalni, zagospodarowywanie majątku likwidowanej kopalni, zbędnego majątku przedsiębiorstwa górniczego, tworzenie nowych miejsc pracy, w szczególności dla pracowników likwidowanej kopalni.

Zgodnie z art. 129 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r - Prawo geologiczne i górnicze (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1064 ze zm.), dalej zwana „ustawą prawo geologiczne i górnicze” – w przypadku likwidacji zakładu górniczego, w całości lub w części, przedsiębiorca jest obowiązany m.in. przedsięwziąć niezbędne środki w celu ochrony środowiska oraz rekultywacji gruntów po działalności górniczej, do której stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 3 Iutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00