Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.164.2021.1.PC

W zakresie zastosowania dla usługi obsługi celnej stawki podatku VAT w wysokości 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 19 ustawy.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 25 marca 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem ePUAP 25 marca 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania dla usługi obsługi celnej stawki podatku VAT w wysokości 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 19 ustawy (pytanie 1 i 2) – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

25 marca 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania dla usługi obsługi celnej stawki podatku VAT w wysokości 0% na podstawie art. 83 ust. 1 pkt 19 ustawy (pytanie 1 i 2).

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca („Spółka”, „Wykonawca”) jest czynnym podatnikiem podatku od towaru i usług („VAT”) w Polsce. Przedmiotem działalności Spółki jest świadczenie usług spedycyjnych i logistycznych, głównie w transporcie lotniczym i morskim. Spółka, wraz z X. Spółka z o.o., wzięła udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wszczętego przez (…) („Postępowanie”).

Przedmiotem Postępowania było świadczenie usług spedycyjno-celnych na terytorium Polski oraz w innych krajach na rzecz (…) oraz innych jednostek wojskowych („Zleceniodawcy”). W szczególności, świadczone usługi spedycyjno-celne dotyczyć miały sprzętu wojskowego. Towary miałyby być przemieszczane m.in. z Polski do państw trzecich, w tym do Stanów Zjednoczonych. W przypadku udzielenia Spółce zamówienia publicznego w Postępowaniu, Spółka będzie zobowiązana do wykonywania szeregu czynności związanych ze spedycją oraz obsługą celną przemieszczanych towarów. Poszczególne czynności, do których wykonywania zobowiązana będzie Spółka, zostały wyszczególnione we wzorze umowy ramowej oraz indywidualnie wycenione w poszczególnych pozycjach cennika, będącego załącznikiem do umowy ramowej mającej zostać zawartą pomiędzy Wykonawcą a (…) („Cennik”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00