Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.493.2021.1.MF

w zakresie ustalenia, czy Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów Opłatę licencyjną wypłacaną na rzecz Franczyzodawcy w momencie jej poniesienia bez ograniczeń w zaliczaniu jej do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15e ust. 1 Ustawy CIT.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 11 października 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem e-PUAP w tym samym dniu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów Opłatę licencyjną wypłacaną na rzecz Franczyzodawcy w momencie jej poniesienia bez ograniczeń w zaliczaniu jej do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15e ust. 1 Ustawy CIT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 października 2021 r. do Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy Spółka ma prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów Opłatę licencyjną wypłacaną na rzecz Franczyzodawcy w momencie jej poniesienia bez ograniczeń w zaliczaniu jej do kosztów uzyskania przychodów, o których mowa w art. 15e ust. 1 Ustawy CIT.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (dalej: „Spółka”) prowadzi działalność polegającą na świadczeniu wysoko specjalistycznych usług doradczych, które zdefiniować można jako usługi coachingu w zakresie elastycznego i efektywnego podejścia do zarządzania projektami, rozpowszechnionego pod angielskim terminem „A” (dalej: „Usługi”), które to usługi mają wesprzeć kadrę (zespoły) zatrudniane przez klientów Spółki w osiąganiu większej efektywności w elastycznych metodach pracy. Usługi Spółki obejmują zasadniczo coaching kluczowych ról i przybliżają pracownikom i personelowi zarządzającemu klientów Spółki najlepsze praktyki zarządzania A.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00