Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDWL.4011.173.2021.1.WS

Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup roweru, wykorzystywanego w ramach działalności gospodarczej.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 listopada 2021 r. (data wpływu 9 listopada 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup roweru wykorzystywanego w ramach działalności gospodarczej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 listopada 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na zakup roweru wykorzystywanego w ramach działalności gospodarczej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą związaną z oprogramowaniem (PKD 62.01.Z) i z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi (PKD 62.03.Z) na zlecenie innych firm. Planuje przekazać prywatny składnik majątku, którym jest rower o cenie zakupu 8300zł, na cele działalności gospodarczej. Rower został nabyty od osoby fizycznej jako używany, na podstawie umowy kupna-sprzedaży w czerwcu 2021 r., opłacono PCC w wysokości 2%. Rower będzie służył jako środek transportu do szybszego poruszania się i dojazdu na spotkania z klientami i załatwiania innych spraw firmowych. Użytkowanie roweru ma na celu ominięcie korków w mieście, poprawę punktualności poprzez przewidywalność czasu jazdy i brak konieczności poszukiwania miejsc parkingowych, a także uniezależnienie się od rosnących i zmiennych kosztów paliwa. Ze względu na użytkowanie roweru w mieście i pozostawianie go bez nadzoru na czas spotkań i wizyt w urzędach, Wnioskodawca planuje też zakup urządzenia zabezpieczającego przed kradzieżą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00