Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.1001.2021.1.JK

Ulga rehabilitacyjna.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 listopada 2021 r. (data wpływu 2 listopada 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 listopada 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

W lipcu 2017 r. rozpoznano u Wnioskodawcy (...). Dnia xx listopada 2017 r. Zainteresowany został zaliczony do (...) stopnia niepełnosprawności przez (…) (data stwierdzenia niepełnosprawności przypadająca od xx października 2017 r.).

W uzasadnieniu stwierdzono, że Wnioskodawca wymaga zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne, środki pomocnicze oraz pomoce techniczne ułatwiające funkcjonowanie według zaleceń lekarza specjalisty.

Zgodnie z zaleceniami diabetologa, niezbędnym elementem cukrzycy jest kontrola poziomu cukru we krwi w celu zapobiegania powstawania powikłań cukrzycowych. Kontrola glikemii jest możliwa w sposób tradycyjny, poprzez pomiar z krwi z wykorzystaniem glukometru i pasków, jednakże istnieją już lepsze i bardziej zaawansowane systemy monitoringu stężenia glukozy we krwi. Jednym z nich są sensory (…). W przeciwieństwie do tradycyjnego glukometru, sensory mierzą w trybie ciągłym stężenie glukozy i można jej poziom sprawdzać w dowolnym momencie bez konieczności nakłuwania opuszków palców, co poprawia jakość życia. W związku z informacją o aktualnym poziomie cukru, korzystanie z tego systemu monitorowania poziomu cukru we krwi ogranicza liczę hipoglikemii i hiperglikemii, które mają niekorzystne działania na organizm oraz ułatwia wykonywanie czynności życiowych. W przypadku wahań cukrów istnieje szansa na szybszą reakcję. Pozytywny wpływ korzystania z sensorów do pomiaru cukru potwierdzają zarówno badania naukowe, jak i stan wiedzy lekarza prowadzącego Wnioskodawcę. Odczyt stężenia glukozy z sensorów jest możliwy z wykorzystaniem dedykowanej aplikacji (…). Do używania aplikacji wymagany jest telefon (...) z odpowiednim systemem operacyjnym oraz technologią (...). Ponadto, z poziomu aplikacji można przeglądać swoje wykresy dobowe poziomu cukru, dzienne trendy, oceniać jakość indywidualnej kontroli (czas w zadanym przez lekarza zakresie docelowym), liczbę hipoglikemii, sprawdzać średnie poziomy cukru w podziale na godziny doby, uzyskać prognozowany poziom wyniku badania (…) (podstawowy miernik kontroli cukrzycy). Poprzez aplikację istnieje możliwość wysyłania wyników leczenia do lekarza prowadzącego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00