Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 17 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDWP.4011.285.2021.2.AS

Ulga badawczo-rozwojowa

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 października 2021 roku wpłynął Pana wniosek z 8 października 2021 roku o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 listopada 2021 roku (data wpływu 1 grudnia 2021 roku).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest komandytariuszem spółki A. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej: „A.”).

Spółka A. kieruje swoją ofertę głównie do producentów części i podzespołów samochodowych, producentów AGD oraz przemysłu elektro-mechanicznego - jednocześnie pozostając otwartą na współpracę z firmami z innych gałęzi przemysłu. W projektach A. stosowane są najnowsze rozwiązania z dziedziny sterowania, pneumatyki, hydrauliki oraz mechaniki. Na prace nad konkretnym projektem składa się projektowanie, a następnie budowa maszyn i urządzeń, również prototypowych. A. tworzy zindywidualizowane maszyny i urządzenia zarówno według własnego pomysłu, jak również na podstawie projektów dostarczanych przez klientów. Zgodnie z wpisem w KRS przeważającą działalnością A. jest produkcja pozostałych maszyn ogólnego przeznaczenia, gdzie indziej niesklasyfikowana (28.29.Z). A zajmuje się szeroko rozumianą automatyką dla przemysłu, w tym tworzy: linie produkcyjne (ręczne/ półautomatyczne/ automatyczne), stanowiska kontrolne (wyposażone m. in. w: sterowanie PLC i panele HMI, kontrolę pobrań, detekcję komponentów, systemy wizyjne, zespoły skręcania z kontrolą parametrów, czujniki koloru: powierzchni, wymiarów, poprawności wykonania, gwintu, a także ramienia reakcyjne, balansery, nitownice radialne, znakowarki mikroudarowe i laserowe itp.), narzędzia/ przyrządy (np. gniazda kształtowe, narzędzia z detekcją komponentu, narzędzia półautomatyczne), stanowiska montażowe (wyposażone m. in. w układy dostarczania i opróżniania komponentów, tj. półki, zjazdy , rolki itd.). przenośniki/ transportery (służące do: transportu międzystanowiskowego komponentów, podajników do zasilania stanowisk w komponenty oraz zjazdów do opróżniania stanowisk z pustych opakowań, pojemników), a także zajmuje się automatyzacją i robotyzacją (czego celem są usprawnienia produkcji, przyspieszania czasu cykli maszynowych, wdrażania ułatwień dla operatorów).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00