Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.473.2021.3.MR

Kwestia prawidłowości przeliczenia na złote wartości wyrażonych na dokumentach celnych dla potrzeb podatku od towarów i usług.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 13 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy kwestii prawidłowości przeliczenia na złote wartości wyrażonych na dokumentach celnych dla potrzeb podatku od towarów i usług. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 grudnia 2021 r. (wpływ 28 grudnia 2021 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

X Sp. z o.o. zakupiła towar od podmiotu spoza terytorium Unii Europejskiej i sprowadziła ten towar do Polski w ramach importu towarów.

Sprzedawca towaru wysyłał towar do Polski partiami, do każdej partii towaru dołączał dokument „customs invoice” i ten dokument przechodził przez odprawę celną (numer tego dokumentu przywołany był w dokumentach celnych). Po realizacji całego kontraktu sprzedawca wysłał do Spółki dokument „commercial invoice”, który zawierał sumę towarów i wartości ujętych na wcześniejszych dokumentach „customs invoice”. Wartości towarów ujętych na tych dokumentach „customs invoice" oraz „commercial invoice” wyrażone były w walucie obcej.

Dokument „commercial invoice” nie był przedkładany organom celnym do zgłoszenia celnego (w tym zakresie przedkładano dokumenty „customs invoice” dołączane do każdej partii towaru wysyłanego przez sprzedawcę i importowanego przez Spółkę).

Wnioskodawca dokonał przeliczenia wartości wyrażonych w walutach obcych na złote, odrębnie:

-        dla potrzeb podatku od towarów i usług (na podstawie danych z dokumentu celnego, który jest miarodajny dla rozliczenia podatkowego w podatku od towarów i usług, a z kolei dokument celny był wystawiany do każdego dokumentu

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00