Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.51.2018.11.S/WH

zastosownie zwolnienia dla świadczonych usług konserwatorskich

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Szanowny Panie,

  1. ponownie rozpatruję sprawę Pana wniosku z 26 stycznia 2018 r. o wydanie interpretacji indywidualnej - uwzględniam przy tym wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy z 19 czerwca 2018 r. sygn. akt I SA/Bd 351/18 oraz wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 23 czerwca 2021 r. sygn. akt I FSK 1926/18.
  2. stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 stycznia 2018 r. wpłynął Pana wniosek z 26 stycznia 2018 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia od podatku świadczonych usług konserwacji zabytków. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Jest Pan absolwentem (...), Wydziału Sztuk Pięknych, kierunku konserwacja i restauracja dzieł sztuki. W 1993 roku uzyskał Pan tytuł magistra Sztuki w zakresie konserwacji malarstwa i rzeźby polichromowanej.

Działalność gospodarczą pod nazwą Pracownia Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki „...” prowadzi Pan od 20 marca 2000 r. i odprowadza Pan podatek w formie karty podatkowej.

Obecnie Pana działalność „posiada klasyfikację 91.03.Z (PKD głównej działalności) - Działalność historycznych miejsc i budynków oraz podobnych atrakcji turystycznych”.

Jest Pan twórcą artystą plastykiem, konserwatorem dzieł sztuki. Jako twórca posiada Pan prawa autorskie. Usługi wykonywane przez Pana są ściśle związane z kulturą. Wykonuje Pan prace konserwatorskie i restauratorskie przy zabytkach ruchomych. Prace te stanowią przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze. Po otrzymaniu wynagrodzenia, honorarium za ww. prace, prawa autorskie przenoszone są na Zleceniodawcę. Należy Pan do Związku (...) Okręg w (...). Jest Pan absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych (...), jest Pan członkiem (...) oraz jako twórcy przysługuje Panu prawo do korzystania z praw autorskich, zgodnie z ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawą z 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00