Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 9 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4011.569.2021.2.JC

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatku (IP Box)

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części nieprawidłowe i w części prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest w części dotyczącej zastosowania preferencyjnego sposobu opodatkowania IP box do Wynagrodzenia nieprawidłowe, w pozostałym zakresie jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 grudnia 2021 r. wpłynął Pana wniosek z 30 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 31 stycznia 2022 r. (data wpływu 31 stycznia 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

1.1.     Uwagi ogólne

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, podlegającą w Polsce obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób fizycznych [dalej: „podatek PIT”] od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (Wnioskodawca podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu).

Niniejszy Wniosek dotyczy działalności, którą Wnioskodawca prowadził w latach 2019-2021 (stan faktyczny) oraz którą będzie prowadził do końca 2021 r. i w latach następnych (zdarzenie przyszłe).

1.2.     Działalność gospodarcza

Wnioskodawca posiada wykształcenie i doświadczenie w zakresie rozwoju oprogramowania - prowadzi w tym obszarze działalność gospodarczą, w ramach której świadczy on usługi [dalej: „Usługi”] na rzecz kontrahenta [dalej: „Kontrahent”].

Kontrahentem jest jedną ze spółek należących do grupy inwestycyjnej, działającej na rynku. W ramach świadczonych Usług Wnioskodawca przede wszystkim wykonuje „development" - opracowuje i rozwija oprogramowanie, które w przeszłości stworzył na rzecz Kontrahenta [dalej: „Oprogramowanie”] - dodaje do Oprogramowania nowe (zmodyfikowane) elementy (funkcjonalności i rozwiązania). Ponadto, również w ramach świadczonych Usług Wnioskodawca zajmuje się utrzymaniem Oprogramowania, w tym eliminacją występujących w nim błędów i rozwiązywaniem problemów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00