Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.1037.2021.2.MT

Zatem skoro znak towarowy, który będzie przedmiotem umowy dzierżawy, stanowi Pani majątek prywatny, a umowa dzierżawy nie będzie zawarta w ramach Pani działalności gospodarczej, to czynsz z umowy dzierżawy znaku towarowego uzyskiwany przez Panią będzie stanowić dla Pani przychód z praw majątkowych, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 7 w zw. z art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

 Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

18 listopada 2021 r. wpłynął Pani wniosek z 28 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości opodatkowania ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych przychodów z tytułu dzierżawy znaku towarowego.

Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 stycznia 2022 r. (data wpływu 19 stycznia 2022 r.) oraz pismem z 18 stycznia 2022 r. (data wpływu 20 stycznia 2022 r.)

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

W opisywanym zdarzeniu przyszłym otrzyma Pani w formie darowizny prawo ochronne na znak towarowy i związane z nim autorskie prawo majątkowe (dalej jako: „Znak”). Darowizna zostanie dokonana przez Pani ojca do Pani majątku osobistego. Jednocześnie, nie prowadzi Pani działalności gospodarczej i nie zamierza w przyszłości prowadzić działalności gospodarczej.

Zawrze Pani umowę dzierżawy znaku towarowego na rzecz innych podmiotów. Umowa będzie w charakterystyczny dla umów najmu i dzierżawy kształtowała prawa i obowiązki stron. Zgodnie z art. 693 § 1 Kodeksu cywilnego, przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać dzierżawcy rzecz do używania i pobierania pożytków przez czas oznaczony lub nieoznaczony, a dzierżawca zobowiązuje się płacić wydzierżawiającemu umówiony czynsz. Umowa dzierżawy praw została zawarta na podstawie 709 k.c., który do dzierżawy praw przewiduje odpowiednie stosowanie przepisów o dzierżawie rzeczy. W związku z powyższym, w ramach umowy dzierżawca znaku towarowego będzie się mógł nim posługiwać na warunkach określonych w umowie i użytkować w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej, a płacąc wydzierżawiającemu czynsz oznaczony w pieniądzach (miesięcznie, kwartalnie lub rocznie).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00