Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.106.2022.1.AW

Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z dzierżawy znaku towarowego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

26 stycznia 2022 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania przychodów z dzierżawy znaku towarowego ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych.

Opis zdarzenia przyszłego

Pan M. P. (dalej: Wnioskodawca) jest polskim rezydentem podatkowym, wspólnikiem (komandytariuszem) spółki komandytowej z siedzibą na terytorium Polski oraz prezesem zarządu jej komplementariusza (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością).

Wnioskodawca prowadzi również od 2 września 2009 r. działalność gospodarczą, której głównym przedmiotem jest doradztwo gospodarcze, doradztwo finansowe i w zakresie zarządzania (symbol PKD 70.22.Z).

Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki komandytowej, która posiada zarejestrowany znak towarowy (logotyp). Rozważana jest transakcja, w ramach której wyżej wymieniona spółka dokona zbycia na rzecz Wnioskodawcy praw do przedmiotowego znaku towarowego. Wnioskodawca dokona nabycia powyższego składnika majątku do swojego majątku prywatnego. Prawa do znaku towarowego nie będą wykorzystywane na potrzeby działalności gospodarczej prowadzonej przez Wnioskodawcę (przedmiotowy składnik majątku nie zostanie ujęty, jako wartość niematerialna i prawna, w ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych przedsiębiorstwa Wnioskodawcy a w konsekwencji Wnioskodawca nie będzie dokonywał odpisów amortyzacyjnych od jego wartości początkowej).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00