Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 marca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.1178.2021.1.AK

obowiązki płatnika w związku z zastosowaniem zwolnienia przedmiotowego

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 24 listopada 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązków płatnika w związku z zastosowaniem zwolnienia przedmiotowego. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Spółka prowadzi działalność gospodarczą w zakresie tworzenia oprogramowania komputerowego. W ramach tejże działalności nosi się z zamiarem zawierania umów o pracę oraz umowy zlecenia z osobami, które między innymi przy okazji wykonywania umów zlecenia będą wykonywały oprogramowanie komputerowe i które nie ukończyły 26 roku życia (dalej: Zleceniobiorcy).

W ramach umów zlecenia, które zamierza zawierać spółka ze Zleceniobiorcami to jej będą przysługiwać autorskie prawa majątkowe do utworów (lub ich części), w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (dalej: Ustawa o prawie autorskim), wytworzonych w związku z wykonaniem lub w skutek wykonania umowy zlecenia (a w szczególności wszelkie prawa majątkowe do stworzonego oprogramowania), jak również do każdego innego utworu, koniecznego do wytworzenia w związku z wykonywaniem lub wskutek wykonywania umowy zlecenia (dalej: Utwory). Zgodnie z prawem autorskim wartość honorarium autorskiego nie musi być wyodrębniona w wartości całego przysługującego Zleceniobiorcy wynagrodzenia. Wynagrodzenie będzie miało charakter jednolity, tym samym umowy zlecenia nie będą wprowadzały rozróżnienia na wynagrodzenie podstawowe za zlecenie oraz honorarium za przeniesienie praw autorskich do utworów. Osoby te będą otrzymywać wynagrodzenie w określonym w umowie zlecenia terminie na podstawie przedłożonego rachunku rozliczającego wykonane w ramach zlecenia. Ponadto Spółka chce wskazać, iż w zadawanym pytaniu chodzi o kwestię wypłaty wynagrodzeń dla Zleceniobiorców do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 85 528 zł.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00