Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 19 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3.4012.112.2022.1.LS

Brak prawa do odliczenia (ekopracownia).

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 10 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w związku z poniesionymi wydatkami w ramach opisanego projektu w Szkole Podstawowej (…).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Gmina (…) (dalej: Gmina) jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów i usług (dalej: VAT) jako podatnik VAT czynny. Gmina jako organ prowadzący dla Szkoły Podstawowej (…) przystąpiła do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w (…) na dotację z dziedziny (…).

Celem Konkursu jest dokonanie wyboru do wsparcia finansowego w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, najlepszych projektów polegających na polepszeniu warunków nauczania poprzez utworzenie kreatywnych i pomysłowych nowych pracowni edukacyjnych w szkołach. Pracownia winna zostać wyremontowana, wyposażona w pomoce dydaktyczne, meble, a także sprzęt audiowizualny celem uatrakcyjnienia planowanych do realizacji zajęć.

Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej (…) nastąpi w jednej z sal szkoły, która zostanie wyremontowana i odnowiona np. poprzez malowanie, położenie paneli, wykładziny itp. Sala zostanie wyposażona w pomoce dydaktyczne związane bezpośrednio z edukacją właściwą do rodzaju dziedziny wybranej do tworzenia pracowni, sprzęt audiowizualny, komputerowy, tablice multimedialne itp., w meble m. in. stoliki i krzesła uczniowskie, stoły (w tym laboratoryjne), szafki ekspozycyjne i informacyjne itp. Kwota dotacji na realizację projektu w szkole nie może przekroczyć 60.000,00 zł (sześćdziesiąt tysięcy zł).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00