Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 24 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDWT.4011.312.2022.2.IK

Stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Interpretacja indywidualna

 – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest nieprawidłowe w zakresie sprzedaży przez Pana produktów, które powstają na podstawie określonej przez Pana specyfikacji i składzie.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 marca 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Uzupełnił Pan wniosek w dniu 20 kwietnia 2022 r. Treść wniosku i uzupełnienia jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą jako osoba fizyczna na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej, ma również nieograniczony obowiązek podatkowy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Głównym przedmiotem prowadzonej działalności jest sprzedaż kosmetyków pod własną marką. Wnioskodawca nie jest jednak producentem sprzedawanych produktów, ich produkcją zajmują się podwykonawcy. Realizacja produkcji następuje na trzy sposoby:

1.Wnioskodawca określa specyfikację i skład, tzn. podwykonawca tworzy technologię produkcji i wytwarza produkty albo

2.Wnioskodawca określa specyfikację, tzn. na tej podstawie podwykonawca tworzy skład produktu, technologię produkcji i wytwarza produkt, albo

3.Podwykonawca posiada gotowy skład oraz technologię produkcji. Wnioskodawca zamawia wykonanie tego produktu pod własną marką.

Do wytworzenia kosmetyku potrzebne są surowce. Podwykonawca zakupuje je samodzielnie od swoich dostawców. Koszt surowców jest uwzględniony w należności dla podwykonawcy za produkcję kosmetyków. Podwykonawcy zajmują się również konfekcjonowaniem, etykietowaniem oraz pakowaniem kosmetyków w opakowania, które wcześniej dostarczył im Wnioskodawca lub zostały zakupione przez podwykonawcę u innego podwykonawcy (Wnioskodawca dostarcza projekt graficzny etykiety lub opakowania). Opakowania te zindywidualizowane są zgodnie z zamówieniem Wnioskodawcy (mają określony nadruk, wzór oraz kształt). Opakowania są nabywane przez Wnioskodawcę od innych podwykonawców i w stanie nieprzetworzonym przekazywane do podwykonawców zajmujących się bezpośrednio wytwarzaniem kosmetyków albo podwykonawca może nabyć opakowania na własny rachunek po otrzymaniu specyfikacji i/lub projektu graficznego od Wnioskodawcy. Koszt opakowania może być zawarty w cenie produkcji kosmetyku lub występować jako osobna pozycja na fakturze. Wnioskodawca następnie nabywa na własny rachunek gotowe i spakowane wyroby i sprzedaje w stanie nieprzetworzonym ostatecznym odbiorcom z narzuconą marżą. Ryzyko i korzyści związane z posiadaniem w powyższy sposób wykonanych kosmetyków przechodzą na Wnioskodawcę w momencie odbioru towaru od podwykonawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00