Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 1 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.260.2022.1.PRP

Korekty podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w związku ze zwrotem towarów oraz nieuznania dostawy zwróconych uprzednio przez kontrahentów towarów za czynność podlegającą opodatkowaniu na terytorium Polski.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

6 kwietnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 1 kwietnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy korekty podstawy opodatkowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów w związku ze zwrotem towarów oraz nieuznania dostawy zwróconych uprzednio przez kontrahentów towarów za czynność podlegającą opodatkowaniu na terytorium Polski.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług w Polsce oraz na Węgrzech. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest dystrybucja zabawek. Spółka dokonuje sprzedaży towarów na rynek polski i na rynek europejski, m.in. do Węgier, Czech, Słowacji czy Rumunii.

Spółka dokonuje wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów jako polski podatnik VAT, a miejscem rozpoczęcia transportu towarów jest terytorium Polski (magazyn Spółki w Polsce). Zdarza się, że kontrahenci chcą skorzystać z prawa zwrotu zakupionych od Spółki towarów. Gdy zwrot dokonywany jest przez kontrahentów węgierskich, czeskich, słowackich i rumuńskich, Spółka jako miejsce do zwrotu towarów podaje adres swojego magazynu zlokalizowanego na terenie Węgier (dalej: Magazyn na Węgrzech). W takich przypadkach, zwracane towary są przemieszczane z kraju kontrahenta bezpośrednio na terytorium Węgier, a w przypadku kontrahentów węgierskich - bez konieczności przemieszczenia transgranicznego. Zwracany towar nie jest zatem transportowany z powrotem do Polski.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00