Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 2 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.123.2022.2.ZW

Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podlegania wyłączenia spod zakresu opodatkowania.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 23 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług przekazania z majątku Spółki jawnej dwóch zorganizowanych części przedsiębiorstwa ZCP-A i ZCP-B do jednoosobowych działalności gospodarczych wspólników. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 11 maja 2022 r. (wpływ 12 maja 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (dalej „Spółka”) jest spółką jawną z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Wspólnikami Spółki są dwie osoby fizyczne (dalej „Wspólnik A” i „Wspólnik B”), mające rezydencję podatkową w Polsce. Każdy ze wspólników posiada 1/2 udziału w zyskach i stratach Spółki. Głównym przedmiotem działalności Wnioskodawcy ujawnionym w Krajowym Rejestrze Sądowym jest sprzedaż hurtowa maszyn i urządzeń rolniczych oraz dodatkowego wyposażenia (PKD 46.61 Z). Spółka jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Obaj wspólnicy prowadzą również niezależnie od siebie jednoosobowe działalności gospodarcze wpisane do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, Wspólnik A i Wspólnik B są czynnymi podatnikami podatku od towarów i usług.

Wspólnicy Spółki wydzielili organizacyjnie i finansowo z majątku Spółki jawnej dwie zorganizowane części przedsiębiorstwa (dalej „ZCP”): ZCP-A i ZCP-B. ZCP-A zajmuje się m.in. produkcją, naprawą i sprzedażą maszyn i urządzeń rolniczych. Infrastruktura wchodząca w skład ZCP-B pozwala na prowadzenie działalności stacji paliw, która jest dzierżawiona. Dzierżawcą jest Wspólnik B.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00