Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4019.1.2021.1.AG

obowiązek dokonywania wpłat z zysku przez jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, która rozważa utworzenie PGK

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 7 lipca 2021 r. (data wpływu 13 lipca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej ustawy o wpłatach z zysku przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa w zakresie:

·braku obowiązku dokonywania wpłat z zysku przez Spółkę, w przypadku utworzenia przez Spółkę PGK jest nieprawidłowe;

·określenia podstawy dla ustalenia wysokości należnej od Spółki wpłaty z zysku oraz należnych od Spółki zaliczek na wpłaty z zysku jako zysku Spółki pomniejszonego o podatek dochodowy należny od PGK – jest nieprawidłowe;

·określenia podstawy dla ustalenia wysokości należnej od Spółki wpłaty z zysku oraz należnych od Spółki zaliczek na wpłaty z zysku jako zysku pomniejszonego o podatek dochodowy jaki byłby należny od Spółki w danym okresie rozliczeniowym, gdyby Spółka nie została członkiem PGK – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

13 lipca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej ustawy o wpłatach z zysku przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa w zakresie obowiązku dokonywania wpłat z zysku przez jednoosobową spółkę Skarbu Państwa, która rozważa utworzenie PGK.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

A Spółka Akcyjna jest podatnikiem o którym mowa w art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. (Dz. U. z 2020 r. poz. 1406 ze zm.; „ustawa o CIT”), podlegającym obowiązkowi podatkowemu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Rok obrotowy Wnioskodawcy obejmuje kolejnych 12 miesięcy i pokrywa się z rokiem kalendarzowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00