Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4011.368.2022.2.JS

W zakresie ustalenia, czy prace opisane we wniosku stanowią prace badawczo-rozwojowe oraz możliwości uznania wymienionych wydatków za koszty kwalifikowane.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych, w zakresie ustalenia, czy prace opisane we wniosku stanowią prace badawczo-rozwojowe oraz możliwości uznania wymienionych wydatków za koszty kwalifikowane jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 kwietnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 28 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości skorzystania z ulgi na działalność badawczo-rozwojową. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 27 czerwca 2022 r. (wpływ 27 czerwca 2022 r. r.)

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, która posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 i 1 a ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w oparciu o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej od 2 lutego 2017 r.

W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca świadczy usługi automatyzujące procesy produkcyjne w postaci projektu i wykonywania maszyn lub automatów maszyn na specjalne zamówienia kontrahentów. Wnioskodawca świadczy takie usługi na rzecz podmiotów prowadzących działalności gospodarczą, na podstawie zawieranych umów w formie pisemnej. Są to podmioty posiadające siedziby na terytorium Polski.

Wnioskodawca w ujęciu szczegółowym dokonuje opracowania nowych nie istniejących na rynku maszyn lub automatów. Wnioskodawca w pierwszej kolejności uzyskuje warunki brzegowe dotyczące danego projektu (wymagania, zastosowanie). Kolejno przeprowadza on proces doboru odpowiednich technologii i wykonuje projekt konstrukcji mechanicznej. W dalszej części opracowuje on projekt automatyki (elektronika oraz pneumatyka). Wnioskodawca w ramach zlecenia opracowuje również oprogramowanie sterujące.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00