Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.319.2022.1.MM

Działalność twórcza

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych – w części dotyczącej pytania nr 1 jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Dnia 23 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 23 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

(…) spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą na terytorium Polski (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1800 z późn. zm.) (dalej: ustawa o CIT).

Przedmiotem działalności Spółki jest przede wszystkim działalność związana z oprogramowaniem, w tym tworzenie oprogramowania, doradztwo w zakresie informatyki oraz działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych. Wnioskodawca działa na rynku usług IT, zajmując się w szczególności tworzeniem innowacyjnego oprogramowania dostosowanego do potrzeb klientów (dalej: Klienci).

Do wykonywania oferowanych przez siebie usług Wnioskodawca zatrudnia wykwalifikowanych pracowników na podstawie umów o pracę, którzy w ramach swoich obowiązków wykonują m.in. czynności z zakresu tworzenia oprogramowania (dalej: Programiści).

W związku z faktem, że tworzone przez Programistów oprogramowanie ma charakter rozwiązań innowacyjnych, niepowtarzalnych i twórczych, które są utworami w rozumieniu art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t. j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1062) (dalej: ustawa o prawie autorskim), to zawarte między Spółką a Programistami umowy o pracę zawierają postanowienie o przeniesieniu autorskich praw majątkowych do wszelkich utworów chronionych prawem autorskim, które powstały podczas trwania stosunku pracy z Wnioskodawcą.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00