Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.377.2022.1.AWY

Uznanie zorganizowanego zespołu składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenie czynności sprzedaży tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 lipca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 29 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania zorganizowanego zespołu składników materialnych i niematerialnych za przedsiębiorstwo i wyłączenia czynności sprzedaży tych składników z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Sp. z o.o. sp. k. („Wnioskodawca”, „Zbywca”) jest spółką utworzoną w 2020 roku, zarejestrowaną jako czynny podatnik podatku od towarów i usług z siedzibą w Polsce, podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Przeważającym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest działalność związana z oprogramowaniem. Zakres działalności Wnioskodawcy obejmuje w szczególności sprzedaż usług informatycznych z zakresu technologii Big Data, wdrażanie rozwiązań chmurowych i platform do zaawansowanej analizy danych oraz uczenia maszynowego.

Ponadto, zgodnie z przedmiotem działalności wskazanym w rejestrze Krajowego Rejestru Sądowego, Wnioskodawca prowadzi też działalność operacyjną w następującym zakresie:

a)działalność związana z doradztwem w zakresie informatyki,

b)działalność związana z zarządzaniem urządzeniami informatycznymi,

c)pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych,

d)pozostałe pozaszkolne formy edukacji.

Wnioskodawca prowadzi obecnie negocjacje z potencjalnym inwestorem („Nabywca”), który zainteresowany jest nabyciem przedsiębiorstwa Wnioskodawcy. Wnioskodawca planuje zatem dokonać sprzedaży przedsiębiorstwa, stanowiącego zorganizowany zespół składników materialnych i niematerialnych przeznaczony do prowadzenia działalności gospodarczej w rozumieniu art. 55 Ustawy z 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny („kc”). W tym celu Wnioskodawca zamierza zawrzeć z Nabywcą umowę sprzedaży przedsiębiorstwa („Umowa Sprzedaży”, „Transakcja”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00