Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 3 sierpnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.392.2022.1.MBD

1. Czy Spółka X, która wybrała opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy o CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1 stycznia 2022 r., będzie mogła po podziale kontynuować opodatkowanie w tej formie do 31 grudnia 2025 r.? 2. Czy Spółka X, która wybrała opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy o CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1 stycznia 2022 r., w momencie dokonania podziału przez wydzielenie w trakcie opodatkowania CITem Estońskim, będzie zobowiązana do zapłaty podatku od dochodu z tytułu zmiany wartości składników majątku), na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 4 w związku z art. 28n ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 czerwca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 1 czerwca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy:

-Spółka X, która wybrała opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy o CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1 stycznia 2022 r., będzie mogła po podziale kontynuować opodatkowanie w tej formie do 31 grudnia 2025 r.,

-Spółka X, która wybrała opodatkowanie ryczałtem od dochodów na podstawie Rozdziału 6b ustawy o CIT (tzw. CIT Estoński) począwszy od 1 stycznia 2022 r., w momencie dokonania podziału przez wydzielenie w trakcie opodatkowania ClTem Estońskim, będzie zobowiązana do zapłaty podatku od dochodu z tytułu zmiany wartości składników majątku, na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 4 w związku z art. 28n ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Spółka X (dalej również jako: „Wnioskodawca”) jest spółką kapitałową z siedzibą w Polsce, która zajmuje się sprzedażą towarów. Na dzień 1 stycznia 2022 r. Spółka X (oraz do chwili obecnej) spełnia wszystkie przesłanki pozytywne oraz nie spełnia żadnej przesłanki negatywnej w zakresie opodatkowania podatkiem dochodowym w formie ryczałtu, zgodnie z rozdziałem 6b ustawy o CIT (tzw. „CIT Estoński”).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00