Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna
na dzień 29-05-2023
Porada aktualna
na dzień 29-05-2023
Data publikacji: 2022-12-14

Czy koszty promocji w portalu internetowym są objęte ulgą na ekspansję

PROBLEM

Spółka zamierza wprowadzić na rynek swój nowy produkt, który wytworzyła we własnym zakresie. W związku z tym będziemy ponosić koszty związane z prowadzeniem działań reklamowych zmierzających do wypromowania oraz zwiększenia zainteresowania tym produktem. Działania reklamowe będą prowadzone głównie za pośrednictwem sieci Internet. Spółka zamierza skorzystać z systemu reklamowego (firmy technologicznej) pozwalającego na wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwarki i na stronach współpracujących. System  umożliwia tworzenie i precyzyjne kierowanie reklam graficznych i tekstowych, które będą pojawiały się w serwisach. Ponadto sprzedaż nowego produktu będzie odbywała się również za pośrednictwem portalu firmy technologicznej. Będzie się to wiązało z koniecznością poniesienia przez spółkę jednorazowej opłaty i prowizji od sprzedaży. Z kolei prowadzenie sprzedaży za pośrednictwem serwisu  będzie wiązało się z obowiązkiem poniesienia opłaty za samo wystawienie produktu oraz prowizji od wartości sprzedaży wystawionych produktów. Koszty uzyskania przychodów poniesione na działania reklamowe nie zostaną podatnikowi zwrócone w jakiejkolwiek formie lub nie zostaną odliczone od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym. Czy wydatki na działania reklamowe prowadzone za pośrednictwem sieci Internet, w szczególności opłaty za korzystanie z serwisu i portalu, stanowią koszty uzyskania przychodów poniesione w celu zwiększenia przychodów ze sprzedaży produktów w rozumieniu art. 18eb updop?

RADA

Koszty działań reklamowych prowadzonych za pośrednictwem sieci Internet, w tym opłaty za korzystanie z serwisu i portalu oraz koszty prowizji serwisu stanowią koszty uzyskania przychodów poniesione w celu zwiększenia przychodów ze sprzedaży produktów w rozumieniu art. 18eb updop.

UZASADNIENIE

Obowiązujące od 1 stycznia 2022 r. przepisy art. 18eb updop regulują tzw. ulgę prowzrostową, określaną także jako ulga na ekspansję. Na podstawie tego przepisu podatnik uzyskujący przychody inne niż przychody z zysków kapitałowych odlicza od podstawy opodatkowania, ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00