Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 12 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.471.2022.2.MPA

Zwolnienie na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT przy sprzedaży nieruchomości, z możliwością rezygnacji z przedmiotowego zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 10 i 11 ustawy o VAT i wystawienie faktury VAT dokumentującej obrót uzyskany z tytułu sprzedaży tej nieruchomości.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe w zakresie zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT przy sprzedaży nieruchomości, z możliwością rezygnacji z przedmiotowego zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 10 i 11 ustawy o VAT oraz w zakresie wystawienia faktury VAT dokumentującej obrót uzyskany z tytułu sprzedaży tej nieruchomości.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

30 września 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 30 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT z możliwością rezygnacji z przedmiotowego zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 10 i 11 ustawy o VAT co w konsekwencji spowoduje, że powinna Pani udokumentować fakturą VAT obrót uzyskany z tytułu sprzedaży tej nieruchomości.

Wniosek został przez Panią uzupełniony pismem z 3 listopada 2022 r. (data wpływu: 3 listopada 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Przedmiotem wniosku jest część zabudowanej działki nr (1).

Posiada Pani (Sprzedająca) nieruchomość, stanowiącą część zabudowanej działki nr (…) o powierzchni 0,2900 ha, położonej w (…), gmina (…), powiat (…), województwo (…). Dla Nieruchomości nie ma urządzonej księgi wieczystej, ani zbioru dokumentów, a ponadto nie został złożony wniosek o założenie księgi wieczystej.

Prawo własności nieruchomości nabyła Pani 28 marca 2015 r., jako spadek po zmarłym ojcu. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowanie przestrzennego nieruchomość znajduje się w części na terenach rolnych zabudowanych, w części na terenach rolnych. Zgodnie z wypisem z rejestru gruntów, działka oznaczona jest jako grunty rolne zabudowane. Działka będąca przedmiotem umowy posiada dostęp do drogi publicznej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00