Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.690.2022.4.AW

Czy w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, tj. w przypadku uznania, iż wydatki na nabycie Maszyny wskazanej w opisie stanu faktycznego stanowią koszt uzyskania przychodu poniesiony na robotyzację w rozumieniu art. 52jb ustawy o PIT, to czy Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Spółki jawnej będzie mogła kontynuować korzystanie z ulgi na robotyzację i dokonywać odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych w latach podatkowych na robotyzację.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej

5 września 2022 r., wpłynął Państwa wniosek wspólny z 30 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia m.in., czy w przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1, tj. w przypadku uznania, iż wydatki na nabycie Maszyny wskazanej w opisie stanu faktycznego stanowią koszt uzyskania przychodu poniesiony na robotyzację w rozumieniu art. 52jb ustawy o PIT, to czy Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Spółki jawnej będzie mogła kontynuować korzystanie z ulgi na robotyzację i dokonywać odliczenia 50% kosztów uzyskania przychodów poniesionych w latach podatkowych na robotyzację.

Uzupełnili go Państwo, w odpowiedzi na wezwanie, pismem z 30 listopada 2022 r. (data wpływu 1 grudnia 2022 r.).

Treść wniosku wspólnego jest następująca:

Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem

1)Zainteresowana będąca stroną postępowania:

·Pani K. F.

2)Zainteresowani niebędący stroną postępowania:

·Pani E. F.

·Pan J. F.

Opis zdarzenia przyszłego

Osobą zainteresowaną będącą stroną postępowania oraz osobami zainteresowanymi niebędącymi stroną postępowania (zwanymi łącznie: „Zainteresowanymi”) są osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w formie spółki jawnej nieprowadząca działalności na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Spółka jawna jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku VAT i prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji, (...) kosmetyków (...) dostosowanych do indywidualnych potrzeb skóry w zależności od wieku i typu. Produkty, oparte na innowacyjnych formułach, powstają  (...) Spółki jawnej, ze składników pochodzenia naturalnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00