Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.736.2022.2.MBD

W zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

3 października 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 19 września 2022 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem, które wpłynęło do Organu 13 grudnia 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest spółką osobą tj. spółką komandytową, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez odpowiednio właściwy dla siedziby spółki sąd rejonowy. Prowadzi ona działalność gospodarczą od 7 maja 2018 r.

Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy na terytorium Polski zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.

Wnioskodawca w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się działalnością w zakresie specjalistycznego projektowania, co jest jej głównym przedmiotem działalności (PKD 74.10.Z). W ujęciu szczegółowym Spółka zajmuje się projektowaniem, prowadzeniem prac inżynierskich oraz prac rozwojowych świadczonych na rzecz swoich klientów.

Wnioskodawca zawiera za każdym razem ramowe umowy ze swoimi zleceniodawcami. W ujęciu prawnym są to umowy o dzieło lub umowy o świadczenie usług z przeniesieniem praw majątkowych do stworzonych utworów.

Wnioskodawca w prowadzonych projektach wprowadza wysoki poziom innowacyjności, skupiając się przede wszystkim w obszarze funkcjonalności u danego klienta ale również w zakresie technicznym danego rozwiązania. Przedmiotowe rozwiązania były przedmiotem wniosków patentowych czy też były przedmiotem ochrony na wzór użytkowy i przemysłowy, co dodatkowo potwierdza innowacyjność prowadzonych projektów przez Wnioskodawcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00