Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.487.2022.1.JO

Uznanie opisanej transakcji za eksport towarów opodatkowany stawką VAT 0%.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

4 października 2022 r. wpłynął za pośrednictwem ePUAP Państwa wniosek z 30 września 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania opisanej transakcji za eksport towarów opodatkowany stawką VAT 0%.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego

A. sp. z o.o. (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest osobą prawną mającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i podlega w Polsce opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Spółka jest zarejestrowanym czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług na terytorium Polski oraz posiada NIP UE.

Podstawowym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja i sprzedaż zbożowych wyrobów śniadaniowych realizowanych w formie dostawy towarów na terytorium kraju, eksportu towarów lub wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów.

W zakresie objętym niniejszym wnioskiem o interpretację indywidualną Spółka dokonuje sprzedaży towarów i wystawia fakturę na rzecz firmy z siedzibą w Szwajcarii (zwaną dalej: „Nabywcą”).

Poza tym na fakturze jako miejsce dostawy, umieszczone są dane finalnego odbiorcy (zwanego dalej: „Odbiorcą”), którym jest inny podmiot mający siedzibę i miejsca prowadzenia działalności poza Unią Europejską (np. RPA, Tunezja, Angola, Ghana).

Nabywca na rzecz tej transakcji nie podaje numeru VAT UE nadanego w jakimkolwiek państwie UE (nawet jeśli posiada taką rejestrację dla celów podatku od wartości dodanej, w tym w Polsce).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00