Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.290.2022.4.MM

Czy umowa pożyczki zawarta na terytorium Wielkiej Brytanii korzysta z wyłączenia, o którym mowa w art. 2 pkt 4?

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 października 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 17 października 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy pożyczki. Uzupełnili go Państwo pismem z 8 grudnia 2022 r. (wpływ 8 grudnia 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

X Sp. z o.o. (dalej również: „Spółka”, „Wnioskodawca”, „Pożyczkobiorca”) prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie … . Spółka ma siedzibę w Polsce i jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT.

Spółka zawarła (i rozważa zawieranie w przyszłości) umowę pożyczki z podmiotem powiązanym posiadającym siedzibę w Wielkiej Brytanii („Pożyczkodawca”). Pożyczkodawca udziela pożyczek podmiotom należącym do grupy kapitałowej Wnioskodawcy. Pożyczkodawca nie prowadzi działalności gospodarczej na terenie Polski. Umowa podlega (będzie podlegała) prawu brytyjskiemu i określa warunki udzielenia pożyczki oraz maksymalną kwotę pożyczki, ponieważ środki pieniężne mogą zostać wypłacone Spółce jednorazowo lub w transzach na podstawie Wniosku o wypłatę transzy. Spółka nie jest zobowiązana do wykorzystania maksymalnej kwoty pożyczki. Pożyczka ma charakter odpłatny - Pożyczkobiorca jest zobowiązany do zapłaty odsetek.

Umowa pożyczki została zawarta w następujący sposób: Pożyczkobiorca wydrukował dwa formularze umowy, a osoba upoważniona do reprezentowania Spółki podpisała je w polskiej siedzibie Spółki. Następnie umowa została zeskanowana i przesłana na adres mejlowy Pożyczkodawcy. Osoba upoważniona do reprezentowania Pożyczkodawcy podpisała w Wielkiej Brytanii umowę podpisem elektronicznym i przesłała mejlem podpisany egzemplarz umowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00