Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna
na dzień 07-06-2023
Porada aktualna
na dzień 07-06-2023
Data publikacji: 2023-02-15

Czy okres oczekiwania na przyznanie renty po zakończeniu okresu zasiłkowego należy podać w świadectwie pracy

Jeden z naszych pracowników oczekuje na decyzję o przyznaniu renty po 182 dniach okresu zasiłkowego. W ewidencji czasu pracy w okresie oczekiwania pracownik ma wpisaną nieobecność „usprawiedliwioną niepłatną”. Czy jest to prawidłowa praktyka? Czy okres oczekiwania na rentę trzeba będzie ująć w świadectwie pracy pracownika, jeśli zdecydujemy się rozwiązać z nim umowę o pracę?

Jeden z naszych pracowników oczekuje na decyzję o przyznaniu renty po 182 dniach okresu zasiłkowego. W ewidencji czasu pracy w okresie oczekiwania pracownik ma wpisaną nieobecność "usprawiedliwioną niepłatną". Czy jest to prawidłowa praktyka? Czy okres oczekiwania na rentę trzeba będzie ująć w świadectwie pracy pracownika, jeśli zdecydujemy się rozwiązać z nim umowę o pracę?

Okres zatrudnienia przypadający po 182 dniach okresu zasiłkowego, poprzedzający wydanie decyzji o przyznaniu renty, należy traktować jak nieobecność usprawiedliwioną pracownika w pracy bez prawa do wynagrodzenia. Ponieważ okres oczekiwania jest okresem, ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00