Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-1.4011.832.2022.4.AC

Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych - jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

24 sierpnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 12 sierpnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych.

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

1.Prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie objętym PKD 86.10.2 tj. działalność szpitali. Działalność prowadzi Pan od 1994 r.

Rozlicza się Pan na zasadach ogólnych, prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów, dochody z działalności gospodarczej opodatkowane są w formie podatku liniowego (art. 30c ustawy o PDOF).

W 2007 roku nabył Pan wraz żoną, w ramach ustawowej współwłasności majątkowej małżeńskiej nieruchomość obejmującą :

trzypiętrowy budynek użytkowy (dalej budynek 1).

budynek portierni (budynek 2) oraz szereg budowli (wiata parkingowa, ogrodzenia, bramy, furtki, przejazdy i place).

Nieruchomości zostały zakupione w celu ich używania i lokaty kapitału. Pierwotnie nieruchomości zostały przeznaczone do działalności gospodarczej Pana byłej małżonki.

Nieruchomości zostały nabyte przez Pana i byłą małżonkę do majątku wspólnego, przy czym od razu zostały przeznaczone do działalności gospodarczej Pana byłej małżonki. W październiku 2020 r. ustanowiona została wyrokiem Sądu rozdzielność majątkowa małżeńska i w związku z tym stał się Pan współwłaścicielem w części ułamkowej (50%) składników majątkowych, o których mowa.

W 2021 r. został orzeczony został rozwód. Współwłasność małżeńska została zniesiona na mocy wyroku Sądu Rejonowego w (...) z dniem (...) 2020 r. Ponieważ nie nastąpił jeszcze podział majątku objętego uprzednio współwłasnością małżeńską żaden składnik majątku nie stał się Pana wyłączną własnością.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00