Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.685.2022.2.KK

Czy wypłacone kwoty odszkodowania dla byłego pracownika z tytułu rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron stanowią koszt uzyskania przychodu.

Czy wypłacone kwoty odszkodowania dla byłego pracownika z tytułu rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron stanowią koszt uzyskania przychodu.

Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 października 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 17 października 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że wypłacone kwoty odszkodowania dla byłego pracownika z tytułu rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron stanowią koszt uzyskania przychodu (pytanie oznaczone we wniosku nr 2)

Opis stanu faktycznego

Spółka zatrudniała pracownika na stanowisku dyrektora, który znajdował się w wieku przedemerytalnym i ochronnym wynikającym z art. 39 k.p. Spółka postanowiła rozwiązać stosunek pracy na podstawie zgodnej woli stron i zawarciu porozumienia, które określiło wzajemne obowiązki w związku z ustaniem zatrudnienia. Spółka zobowiązała się do wypłaty na rzecz pracownika odszkodowania w uzgodnionej z nim kwocie, płatnego w dwóch ratach. Spółka od wypłaconego odszkodowania pobrała zaliczkę na podatek dochodowy uznając tym samym, że jest to przychód pracownika ze stosunku pracy.

Pytanie

Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że wypłacone kwoty ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00