Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20 stycznia 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.585.2022.1.JO

Braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.

Braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.

Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

12 grudnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 7 grudnia 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy braku prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania pn."(…)".

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym od grudnia 2004 r. z tytułu przekroczenia obrotu ze sprzedaży towarów i usług oraz składa deklarację VAT-7.

Projekt pn. "(…)"; rozpoczęcie realizacji projektu (zlecenie wykonania dokumentacji projektowej): styczeń 2021 r., planowany termin rozpoczęcia fazy inwestycyjnej: 30 kwietnia 2023 r., planowany termin rzeczowego i finansowego zakończenia realizacji projektu: 8 grudnia 2023 r.

Zadanie pn. "(…)" polega na przebudowie drogi powiatowej poprzez dostosowanie jezdni do parametrów drogi klasy "Z", poszerzenie istniejącej jezdni drogi powiatowej do szer. 6,00 m na odcinkach prostych wraz z poszerzeniami w obrębie łuków poziomych. W ramach opracowania projektuje się również remont istniejącego systemu odwodnienia obejmujący: odmulenie istniejących rowów, remont istniejących przepustów, wykonanie odcinków odwodnienia z elementów betonowych (korytek ściekowych), ponadto projektuje się remont istniejących peronów autobusowych, przebudowę poboczy i wymianę istniejącego ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00