Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 2 lutego 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.935.2022.2.ID

Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (20.59.42.0).

Dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (20.59.42.0).

Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

9 listopada 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Uzupełnił go Pan - w odpowiedzi na wezwanie - pismem z 28 grudnia 2022 r. (wpływ 28 grudnia 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Prowadzi Pan działalność gospodarczą na podstawie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Przeważającym przedmiotem działalności gospodarczej prowadzonej przez Pana jest zgodnie z PKD wytwarzanie i przetwarzanie produktów rafinacji ropy naftowej (PKD 19.20.Z). Prowadzi Pan również działalność w zakresie produkcji pozostałych podstawowych chemikaliów nieorganicznych (PKD 20.13.Z), produkcji pozostałych podstawowych chemikaliów organicznych (PKD 20.14.Z), produkcji pozostałych wyrobów chemicznych, gdzie indziej niesklasyfikowana (PKD 20.59.Z), czy sprzedaż hurtowa wyrobów chemicznych (PKD 46.75.Z).

Stworzył Pan własnymi siłami linię produktów, stanowiących mieszankę produktów rafinacji ropy naftowej oraz innych chemikaliów. Produkty zaliczają się do następujących kategorii: dodatki do oleju silników spalinowych, dodatki do oleju skrzyń biegów, przekładni i mostów, dodatki do hydraulicznych układów wspomagania kierownicy, uszlachetniacze do paliwa. Produkty mają na celu regenerację silników i innych podzespołów maszyn, z którymi mają kontakt.

Oferuje Pan swoje produkty wyłącznie w ilościach hurtowych na rzecz podmiotów profesjonalnych, nie prowadzi Pan sprzedaży detalicznej.

Współpracuje Pan ze swoim Klientem na podstawie umowy zawartej na czas nieokreślony, w ramach, której Klient zamawia u Pana konkretny asortyment z Pana katalogu, ze wskazaniem rodzaju oraz ilości zamawianego produktu, w oparciu o ustalone między Stronami ceny. Cała technologia produkcji pozostaje po Pana stronie, łącznie z konfekcjonowaniem ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00