Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 3 marca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.43.2023.1.DB

Możliwość wyboru opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w latach 2022-2023.

Możliwość wyboru opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych w latach 2022-2023.

Interpretacja indywidualna

- stanowisko nieprawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny prawnej stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

19 stycznia 2023 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości opodatkowania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawczyni na początku 2022 r. złożyła deklarację zmiany sposobu rozliczenia podatkowego z liniowego na ryczałtowy. Wcześniej przez kilka lat pracowała jako lekarz na kontrakt (umowę cywilnoprawną) dla kilku podmiotów oraz dla jednego podmiotu na umowę o pracę. Od marca 2022 r. Wnioskodawczyni zmieniła formalny sposób zatrudnienia w tej ostatniej firmie z umowy o pracę na kontrakt (umowę cywilnoprawną) i nadal pracowała w tym samym charakterze.

Zmiany takiej dokonała, ponieważ stwierdziła, że ta tak zwana "umowa o pracę" była taką tylko z nazwy, gdyż wiele elementów rozliczeń i wynagradzania były charakterystyczne dla "kontraktu". Umowa ta nie dawała Wnioskodawczyni podstawowych przywilejów ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00