Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Artykuł aktualny
na dzień 06-06-2023
Artykuł aktualny
na dzień 06-06-2023
Data publikacji: 2023-03-31

Czy środki z Funduszu Pomocy można wydatkować na dodatki dla osób wykonujących zadania na rzecz obywateli Ukrainy

Na podstawie zarządzenia burmistrza w sprawie powierzenia wykonania decyzji wojewody w sprawie przyjęcia uchodźców samorządowej jednostce budżetowej powierzono wykonanie zadania, wskazując jako podstawę prawną art. 12 ust. 1 pkt 1, 2 ust. 10, 11 i 16 ustawy z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Wojewoda polecił organizację zakwaterowania, całodziennego wyżywienia zbiorowego oraz zapewnienie środków czystości i higieny obywatelom Ukrainy. Czy w ramach decyzji wojewody oraz zarządzenia burmistrza uzasadnione będzie finansowanie dodatków specjalnych ze środków Funduszu Pomocy dla pracowników bezpośrednio zaangażowanych w obsługę obywateli Ukrainy (np. kierowcy za dowóz artykułów spożywczych, kadrowej za przygotowywanie umów zleceń, księgowej za rozliczanie i ewidencję księgową wydatków związanych z realizacją zadania)?

Ustawa z 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (dalej: specustawa ukraińska) w art. 12 ust. 1 pkt 1, 2 ust. 10, 11 i 16 stanowi, że wojewoda może zapewnić pomoc obywatelom Ukrainy polegającą na:

1) zakwaterowaniu;

2) zapewnieniu całodziennego wyżywienia zbiorowego.

W związku z realizacją tych zadań wojewoda może wydawać polecenia obowiązujące wszystkie organy administracji rządowej działające na obszarze województwa, państwowe osoby prawne, organy samorządu terytorialnego, samorządowe osoby prawne oraz samorządowe jednostki organizacyjne nieposiadające ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00