Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Artykuł aktualny
na dzień 30-09-2023
Artykuł aktualny
na dzień 30-09-2023
Data publikacji: 2023-05-17

Gminne loterie promocyjne zwolnione z VAT

Organizowane przez samorządy coroczne loterie promocyjne związane ze świadomym rozliczaniem PIT budzą wątpliwości związane z ich opodatkowaniem. Organizator loterii i jednocześnie dysponent nagród zostaje zwolniony z obowiązków płatnika VAT. Nawet jeśli chodzi o loterie, w których nagrodą jest np. mieszkanie, a deweloper staje się fundatorem nagrody głównej. Potwierdza to jedna z ostatnich indywidualnych interpretacji podatkowych.

Kwestię opodatkowania VAT nagród w organizowanej przez gminę podatkowej loterii promocyjnej omówimy na podstawie wydanej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej indywidualnej interpretacji podatkowej z 11 kwietnia 2023 r. (nr 0111-KDIB3-1.4012.935.2022.4.KO).

Fundator a dysponent nagrody

Tradycyjnie gmina urządza coroczną loterię promocyjną, której celem jest promowanie świadomego rozliczania PIT poprzez wskazanie tej gminy jako miejsca zamieszkania podatników. We wniosku odwołano się do ustawowej definicji loterii promocyjnej. Przez nabycie towaru, usługi lub innego dowodu udziału w grze nieodpłatnie uczestniczy się w loterii, a podmiot urządzający loterię oferuje wygrane ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00