Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Porada aktualna
na dzień 22-09-2023
Porada aktualna
na dzień 22-09-2023
Data publikacji: 2023-05-30

Świadczenia z ZFŚS dla dzieci pracowników a PIT

PROBLEM

Regulamin ZFŚS obowiązujący w naszej jednostce przewiduje różnego rodzaju świadczenia dla dzieci osób uprawnionych do korzystania z tego funduszu. Są to na przykład paczki z okazji Bożego Narodzenia, paczki z okazji Dnia Dziecka, czy dofinansowanie do wypoczynku pracowników (wczasy pod gruszą) i ich dzieci. Jak prawidłowo obliczać limit zwolnienia podatkowego w sytuacji, gdy jednej osobie zostaną przyznane wszystkie te świadczenia? Czy po przekroczeniu wartości 2000 zł świadczenia należy opodatkować?

RADA

Jeżeli w przedstawionym przypadku w zakresie dofinansowania wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18 mamy do czynienia z dopłatami do wypoczynku zorganizowanego przez podmioty prowadzące działalność w tym zakresie, w formach określonych przez ustawodawcę, to dopłata ta będzie mogła korzystać ze zwolnienia od podatku na innej podstawie niż wczasy pod gruszą czy paczki dla dzieci z okazji Dnia Dziecka.

UZASADNIENIE

Działalność socjalna może przybierać różne formy, a ustawodawca wskazał jedynie, że mogą to być usługi świadczone przez pracodawców na rzecz:

  • różnych form wypoczynku,
  • działalności kulturalno-oświatowej,
  • sportowo-rekreacyjnej,
  • opieki nad dziećmi w żłobkach, klubach dziecięcych, sprawowanej przez dziennego opiekuna lub nianię, w przedszkolach oraz innych formach ...
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00