Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 10 października 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.280.2023.4.MK

WIS USŁUGA – zajęcia z akrobatyki powietrznej dla dzieci.

Na podstawie art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2023 r., poz. 1570, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku z dnia 27 czerwca 2023 r. (data wpływu 3 lipca 2023 r.), uzupełnionego pismami z dnia 4 i 15 września 2023 r. (data wpływu 4 i 20 września 2023 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: usługa – zajęcia z akrobatyki powietrznej dla dzieci

Opis usługi:

Wnioskodawca prowadzi zajęcia z akrobatyki powietrznej dla dzieci, które realizowane są w sali, przystosowanej do prowadzenia takich zajęć. Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci w dwóch grupach wiekowych od 4 do 6 lat oraz od 7 do 12 lat i prowadzone są przez wykwalifikowanego trenera. W grupach wiekowych 4-6 nie ma podziału ze względu na poziom zaawansowania, natomiast w grupach starszych istnieje podział na trzy grupy: podstawową, średniozaawansowaną i zaawansowaną. Dzieci, które nigdy wcześniej nie miały styczności z akrobatyką uczęszczają do grupy podstawowej. Z kolei osoby które potrafią wykonać takie elementy jak przewrót w przód, mostek gimnastyczny i stanie na rękach z asekuracją trafiają do grupy średniozaawansowanej. Natomiast w grupie zaawansowanej są już dzieci, które doskonalą powyższe elementy. Ze względu na rosnący lub malejący poziom uczestnika istnieje możliwość przeniesienia go do grupy o wyższym lub niższym poziomie zaawansowania. W ramach prowadzonych zajęć uczestnicy wykonują ćwiczenia sprawnościowe, ogólnorozwojowe, gimnastyczne, a podczas nich wykorzystywane są różne przybory oraz sprzęt (materace, laski gimnastyczne, ścieżki gimnastyczne). Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką oraz wykonaniem podstawowych pozycji wyjściowych do ćwiczeń. W części głównej zajęć ćwiczący uczą się elementów statycznych oraz dynamicznych występujących w akrobatyce. Ćwiczący w pierwszej kolejności uczą się przyjmowania pozycji wyjściowych do ćwiczeń takich jak: postawa zasadnicza, rozkrok, wykrok, zakrok, klęk podparty, stanie jednonóż itd. Uczestnicy uczą się poprawnego wykonywania podstawowych ćwiczeń zwinnościowych takich jak skłony, skrętoskłony, opady tułowia i przetoczenia. Po opanowaniu podstaw dzieci uczą się wykonywania przewrotu w przód, a na późniejszych etapach wykonują także ćwiczenia zwinnościowo-akrobatyczne. Zajęcia mają walor edukacyjny, ponieważ podczas zajęć uczestnicy nabywają i rozwijają pewne umiejętności akrobatyczne. Czas realizacji zajęć pokrywa się z rokiem szkolnym – start we wrześniu, a koniec sezonu w czerwcu. Zajęcia są prowadzone przez Wnioskodawcę oraz zatrudnionych (na podstawie umowy cywilnoprawnej lub kontraktu B2B) instruktorów. Wnioskodawca oraz instruktorzy prowadzą zajęcia ruchowe w oparciu o układ choreograficzny z elementami ćwiczeń, motywują uczestników zajęć do wysiłku, nawiązują kontakty międzyludzkie, wskazują na błędy, które popełniają uczestnicy korygując je, a także dbają o zapewnienie bezpieczeństwa podczas zajęć. W trakcie zajęć Wnioskodawca oraz instruktorzy pokazują jak należy wykonywać odpowiednie układy i ćwiczenia. Uczestnicy zajęć powinni wykonywać polecenia instruktora. Uczestnicy zajęć nie otrzymują certyfikatów potwierdzających nabycie umiejętności w zakresie akrobatyki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00